Կառավարության ղեկավարին ներկայացվել է Բարձրագույն կրթության միջբուհական կենտրոնի ստեղծման ծրագիրը 03/21/2017   15:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի հիմնադիր Սեմ Սիմոնյանին: Այս մասին հայտնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Զրուցակիցները քննարկել են Բարձրագույն կրթության միջբուհական կենտրոնի ստեղծման ծրագրին առնչվող հարցեր: Կարեն Կարապետյանը կարևորել է բարձրագույն կրթության համակարգում բարեփոխումների իրականացումը և ողջունել պարոն Սիմոնյանի նախաձեռնությունն այդ ոլորտում:
Վարչապետն ընդգծել է, որ կառավարությունը պատրաստ է աջակցել ծրագրի իրականացմանը՝ հավելելով, որ այն կնպաստի ոչ միայն կրթության որակի բարձրացմանը, այլ նաև միջավայրի փոփոխությանը, երիտասարդ սերնդի զարգացմանը:
Սեմ Սիմոնյանը շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին օժանդակություն ցուցաբերելու պատրաստակամության համար և նշել, որ ծրագրի իրականացմանը նպաստելու է նաև Եվրոպական միությունը:
Զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել նաև «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի գործունեությանը, նոր նախաձեռնություններին ու ծրագրերին:

В Армении планируют создать Межвузовский центр высшего образования 03/21/2017   15:26  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Карен Карапетян принял во вторник учредителя Центра креативных технологий "Тумо" Сема Симоняна.
Как сообщает пресс-служба правительства, собеседники обсудили вопросы, касающиеся проекта создания Межвузовского центра высшего образования.
Карен Карапетян придал важность проведению реформ в системе высшего образования и приветствовал инициативу Симоняна в этой сфере.
Премьер-министр Армении подчеркнул готовность правительства оказать содействие в реализации программы, добавив, что данный проект поспособствует не только повышению качества образования, но и изменению среды и развитию молодого поколения.
Сем Симонян выразил главе правительства благодарность за готовность оказать поддержку и отметил, что реализации проекта будет содействовать и Европейский союз.