Սննդային թունավորման ախտանշաններով Ստեփանավանի բուժկենտրոն տեղափոխված աշակերտներն արդեն դուրս են գրվել հիվանդանոցից 03/03/2017   16:37  |  Արտակարգ պատահարներ
Լոռու մարզի Գյուլագարակ գյուղի միջնակարգ դպրոցից սննդային թունավորման ախտանշաններով Ստեփանավանի բուժկենտրոն տեղափոխված աշակերտներն արդեն դուրս են գրվել հիվանդանոցից:
Երեխաները սննդային թունավորում են ստացել դպրոցի ճաշարանում
Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասաց Ստեփանավանի հիվանդանոցի տնօրեն Ռոբերտ Կոծինյանը: Նա նշեց, որ դպրոցի 9 երեխա իրենց մոտ էին տեղափոխվել մարտի 2-ին:
«Նրանցից մեկը ստացել է ամբուլատոր, մյուս 8-ը` ստացիոնար բուժօգնություն»,-ասաց Կոծինյանը՝ հավելելով, որ դեռեւս պարզ չէ, թե կոնկրետ ինչից էին թունավորվել երեխաները:

Госпитализированных с признаками пищевого отравления школьников выписали из больницы 03/03/2017   18:04  |  Чрезвычайное просшествие
Госпитализированные с признаками пищевого отравления ученики средней школы села школы Гюлагарак Лорийской области уже выписались из больницы.Об этом “Арменпресс” сообщил директор Степанаванской больницы Роберт Коцинян. Он также проинформировал, что к ним 2-го марта были доставлены девять детей.Шестеро школьников госпитализированы в Армении с признаками отравления“Один из них прошел амбулаторное лечение, остальные восемь – стационарное”, - сказал Коцинян, добавив, что пока не ясно, от чего конкретно отравились дети.