Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է Թուրքմենստանի նախագահ Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովին 02/13/2017   14:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Թուրքմենստանի նախագահ Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովին՝ Թուրքմենստանի նախագահի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
ՀՀ Նախագահը մաղթել է նախագահ Բերդիմուհամեդովին քաջառողջություն, հաջողություններ և բարօրություն, իսկ բարեկամ Թուրքմենստանին՝ խաղաղություն և բարգավաճում: Նշելով վերջին տարիներին Թուրքմենստանում պետականաշինության, սոցիալ-տնտեսական ոլորտներում, ինչպես նաև միջազգային ասպարեզում երկրի արձանագրած հաջողությունները՝ Սերժ Սարգսյանն ընդգծել է, որ այդ ամենն ապահովել է նախագահ Բերդիմուհամեդովին համազգային աջակցություն և վստահություն:
Նախագահ Սարգսյանը բարձր է գնահատել Թուրքմենստանի նախագահի անփոփոխ ուշադրությունը բարեկամության և փոխադարձ հարգանքի ամուր ավանդույթների վրա հիմնված հայ-թուրքմենական համագործակցության հետագա խորացման հարցերի նկատմամբ և համոզվածություն հայտնել, որ համատեղ ջանքերի շնորհիվ երկկողմ փոխգործակցությունը հետագայում ևս կհարստանա նոր մասշտաբային ծրագրերով:

Президент Армении поздравил Гурбангулы Бердымухамедова с переизбранием на пост президента Туркменистана 02/13/2017   14:48  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян в понедельник направил поздравительное послание Президенту Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедову в связи с переизбранием на пост президента Туркменистана.На выборах президента Туркмении побеждает Гурбангулы БердымухамедовКак сообщает пресс-служба главы армянского государства, президент Армении  пожелал президенту Бердымухамедову доброго здоровья, благополучия и успехов, a дружественному Туркменистану – мира и процветания.
Отметив достигнутые Туркменистаном за последние годы успехи в государственном строительстве, в социально-экономической сфере и на международной арене, Серж Саргсян подчеркнул, что всё это обеспечило президенту Бердымухамедову общенациональную поддержку и доверие.
Президент Саргсян высоко оценил неизменное внимание президента Туркменистана к вопросам дальнейшего углубления армяно-туркменского сотрудничества, опирающегося на прочные традиции дружбы и взаимного уважения и выразил уверенность, что благодаря обоюдным усилиям двустороннее взаимодействие будет и далее обогащаться новыми масштабными проектами.