Ընթանում են Փաստաբանների պալատի Խորհրդի անդամների ընտրությունները 02/11/2017   12:22  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ փաստաբանների պալատում ընթանում են Խորհրդի անդամների ընտրությունները: ՀՀ փաստաբանների պալատի խորհրդի անդամների ընտրությունների շրջանակում գրանցվել է 39 թեկնածու փաստաբան: Քվեարկությունը նախատեսվում է ավարտել ժամը 17.00-ին:
Նախընտրական քարոզչության ընթացքում փաստաբանները երկու խմբերով նախընտրական հայտարարություններով էին հանդես եկել: Մեկ հայտարարությանը միացել էին փաստաբաններ Կարապետ Աղաջանյանը, Հրանտ Անանյանը, Մելանյա Առուստամյանը, Սեդրակ Ասատրյանը, Սիմոն Բաբայանը, Տիգրան Խուրշուդյանը, Հարություն Հարությունյանը, Նելլի Հարությունյանը, Արայիկ Ղազարյանը, Կարեն Մեժլումյանը, Կարեն Սարդարյանը և Տարոն Սիմոնյանը, իսկ մյուս հայտարարությանը՝ ՀՀ փաստաբանների պալատի նախկին նախագահ, փաստաբան Ռուբեն Սահակյանը, փաստաբաններ Տիգրան Աթանեսյանը, Գևորգ Գյոզալյանը, Արթուր Գրիգորյանը, Դիանա Գրիգորյանը, Զորայր Հարությունյանը, Արթուր Մելիքյանը, Հովհաննես Չամսարյանը, Լուսինե Սահակյանը և Երվանդ Վարոսյանը:
ՀՀ փաստաբանների պալատի մամուլի խոսնակ Ծովինար Խաչատրյանը ժամանակին «Փաստինֆո»-ին հայտնել էր, որ 2017թ. հունվարի 30-ի դրությամբ, Հայաստանում գործող փաստաբանների թիվը կազմում է 1775 փաստաբան (745 կին փաստաբան (41,9 %) և 1030 տղամարդ փաստաբան):

В Армении проходят выборы членов Совета Палаты адвокатов 02/11/2017   13:15  |  Лента новостей
В Совете Палаты адвокатов Армении проходят выборы членов Совета ПА, в рамках зарегистрировались 39 кандидатов.
Голосование завершится в 17:00 по ереванскому времени.
В ходе агиткампании с предвыборными заявлениями выступили две группы адвокатов. К одному из заявлений присоединились адвокаты Карапет Агаджанян, Грант Ананян, Меланья Арустамян, Седрак Асатрян, Симон Бабаян, Тигран Хуршудян, Арутюн Арутюнян, Нелли Арутюнян, Араик Казарян, Карен Межлумян, Карен Сардарян и Тарон Симонян, а к другому -  бывший председатель Па, адвокат Рубен Саакян, адвокаты Тигран Атанесян, Геворк Гезалян, Артур Григорян, Диана Григорян, Зорайр Арутюнян, Артур Меликян, Оганес Чамсарян, Лусине Саакян и Ерванд Варосян.
Как сообщила ранее пресс-секретарь Палаты адвокатов РА Цовинар Хачатрян, по положению на 30-е января 2017 года число практикующих адвокатов в Армении составляет 1775 человек(745 женщин(41.9% )и 1030 мужчин).