Քննչական կոմիտեն՝ շենքի բակում հայտնաբերված տղամարդու դիակի մասին 01/26/2017   15:59  |  Արտակարգ պատահարներ
2017թ. հունվարի 26-ին՝ ժամը 09:30-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Երզնկյան 1 շենքի բակում հայտնաբերվել է բազմաթիվ մարմնական վնասվածքներով անհայտ տղամարդու դի:
Գողության փորձն ավարտվեց ողբերգությամբ
Ահազանգն ստանալուց անմիջապես հետո դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը։
Ինչպես տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից, զննությամբ տղամարդու  հագուստի գրպանում հայտնաբերվել է կտորից  մեկ զույգ ձեռնոց, կրակայրիչ և փոքր լուսատու սարք, իսկ դիակի մոտ՝ պտուտակահան և ծխախոտի տուփ: Երզնկյան 1 շենքի 12-րդ հարկում՝ աստիճանավանդակի մոտ, հայտնաբերվել է նույն շենքի 45-րդ բնակարանի ննջասենյակի պատուհանի մաս կազմող ցանցը, ինչպես նաև պարզվել է, որ պատուհանի դրսի պատուհանագոգի մի մասի ձյան ծածկույթը բացակայում է: Երզնկյան 1 շենքի 12-րդ հարկի բաց պատշգամբի՝ շենքի դրսի պատի հատվածում հայտնաբերվել են մարզական կոշիկների հետքերին նմանվող հետքեր:
Նույն օրը հաղորդում է ստացվել մի բնակչուհուց առ այն, որ անհայտ անձը փորձել է պատուհանից մուտք գործել իր բարեկամին պատկանող՝ նշված շենքում գտնվող բնակարան:
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևանի քննչական վարչության Արաբկիր վարչական շրջանի քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ պարզելու տղամարդու ինքնութունը, մահվան հանգամանքները, նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն:

СК Армении сообщил подробности инцидента с мужчиной, тело которого нашли во дворе одного из домов в Ереване 01/26/2017 16:38 | Чрезвычайное просшествие
Следственный комитет Армении сообщил подробности инцидента с гибелью неизвестного мужчины, тело которого с множественными телесными повреждениями было обнаружено сегодня утром во дворе здания на улице Ерзнкяна №1 в Ереване.
Как сообщает пресс-служба СК, сразу же после поступления сигнала на место немедленно выехала оперативно-следственная группа. При осмотре в кармане одежды мужчины были обнаружены одна пара перчаток, зажигалка и маленький фонарик, а возле его тела - отвертка и пачка сигарет.
“На 12-м этаже здания по улице Ерзнкяна №1, на лестничной площадке, была обнаружена сетка от окна в спальне квартиры №45 того же здания. Кроме того, установлено, что часть снежного покрова на внешнем подоконнике отсутствует. У наружной стены балкона дома на 12-м этаже по улице Ерзнкяна №1 обнаружены следы, похожие на следы спортивной обуви”, - отмечается в сообщении.
В тот же день от одного из жильцов поступило сообщение о том, что неизвестный человек пытался через окно проникнуть в принадлежащую его родственнику квартиру, расположенную в указанном здании.
Следственным отделом по административному району Арабкир следственного управления Следственного комитета РА по городу Ереван проводится расследование для установления обстоятельств его смерти. Назначена судебно-медицинская экспертиза.
В результате предпринятых мероприятий была установлена личность скончавшегося: им оказался Аркадий Мхитарян, 1977 года рождения.