Քննությունը կպարզի երեք երիտասարդների մահվան հանգամանքները 01/16/2017   15:53  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևանի քննչական վարչության Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ երեք երիտասարդների մահվան դեպքի առթիվ։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Երեք երիտասարդների մահվան դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել
Հունվարի 15-ին՝ ժամը 09։25-ին, «Արմենիա» ՀԲԿ-ից ահազանգ է ստացվել առ այն, որ Նազարբեկյան 22 շենքի հարևանությամբ գտնվող ավտոտնակից իրենց մոտ է տեղափոխվել նշված շենքի բնակիչ, 1994 թ. ծնված Գարիկ Ստեփանյանի դին։
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը։ Դեպքի վայրի զննությամբ՝ ավտոտնակում, հայտնաբերվել է ևս երկու երիտասարդի դի. մեկը՝ ավտոտնակում  կայանված ավտոմեքենայի վարորդի կողքի նստատեղին, մյուսը՝ մեքենայի աջ կողմում, հատակին։ Դիակների զննությամբ բռնության հետքեր չեն հայտնաբերվել։
Քննությամբ պարզվել է, որ ավտոտնակում հայտնաբերված երկու տուժողները եղբայրներ են՝ 1992 և 1994 թթ ծնված Արթուր և Արտյոմ Սարկիսովները։
Հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 109-րդ հոդվածի 2-րդ մասով (երկու կամ ավելի անձանց անզգուշությամբ մահ պատճառելը)։
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ երեք երիտասարդների մահվան հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։ Նշանակվել են դատաբժշկական փորձաքննություններ։

Следствие устанавливает обстоятельства смерти троих молодых парней, найденных мертвыми в гараже в Ереване 01/16/2017   16:18  |  Криминальная хроника
Следственным отделом по административным районам Ачапняк и Давташен следственного управления Следственного комитета РА по городу Ереван возбуждено уголовное дело по факту смерти троих молодых парней. Об этом сообщает пресс-служба следственного комитета Армении.Уголовное дело заведено по факту смерти троих молодых парней в Ереване15-го января в 09:25 из РМЦ “Армения” поступил сигнал о том, что с территории гаража, расположенного по соседству со зданием № 22 в квартале Назарбекян, к ним доставлено тело жильца указанного дома Гарика Степаняна, 1994 года рождения.
На место немедленно выехала оперативно-следственная группа. При осмотре места происшествия, в гараже были обнаружены тела еще двоих молодых людей: один из них был найден мертвым на переднем пассажирском сидении автомобиля, припаркованного в гараже, а другой – справа от машины, на полу. При осмотре тел погибших следов насилия не обнаружено.
Следствием установлено, что двое найденных в гараже потерпевших – братья Артур(1992 г.р.) и Артем(1994 г.р.) Саркисовы.
“Возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 109 (Причинение смерти по неосторожности двум или более лицам) Уголовного кодекса РА. Предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на установление обстоятельств смерти троих молодых людей. Назначены судебно-медицинские экспертизы”, - отмечается в сообщении.