ԼՂ հարցում չի կայացվի որոշում, որին դեմ կլինեն Հայաստանի քաղաքացիները. Կարեն Կարապետյան 01/13/2017   14:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը ներկայացրել է իր տեսլականը Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման վերաբերյալ: Հունվարի 13-ին լրագրողների հետ հանդիպմանը, անդրադառնալով Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությանը, վարչապետը վստահություն հայտնեց, որ Հայաստանը տրամաբանական բանակցությունների արդյունքում կարողանալու է ապահովել իր հաղթանակը և անվտանգությունը, ինքնասիրությունը:
«Թե ինչ սցենարով կընթանան բանակցությունները, ես այս պահին անտրամաբանական եմ համարում խոսել այդ թեմայով, բայց վստահ եմ, որ մենք ունենք տարբերակ, որպեսզի այդ բանակցությունների միջոցով ապահովենք մեր անվտանգությունն ու հաղթանակը»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշեց վարչապետը:
Անդրադառնալով հարցին՝ կո՞ղմ է հարցի լուծման փոխզիջումային տարբերակին, վարչապետը պատասխանեց. «Նայած, թե ինչ փոխզիջման մասին է խոսքը: Եկեք այդ մասին խոսենք, երբ կգա ժամանակը: Ես համոզված եմ, որ այս հարցում չի կայացվելու մի որոշում, որին դեմ կլինեն Հայաստանի քաղաքացիները, քանի որ սա շատ ﬔծ պատասխանատվություն է»,- եզրափակեց վարչապետը:

Премьер-министр Армении рассказал о своем видении урегулирования карабахского конфликта 01/13/2017 14:47 | Карабахский конфликт
Премьер-министр Армении Карен Карапетян на встрече с журналистами в четверг представил свое видение урегулирования нагорно-карабахского конфликта.
Карен Карапетян выразил уверенность в том, что Армения по итогам переговоров сумеет обеспечить свою победу и безопасность, передает “Арменпресс”.
Премьер Армении отметил, что нелогично сегодня говорить о сценарии переговоров.
Отвечая на вопрос по поводу того, является ли он сторонником варианта решения проблемы путем взаимных уступок, премьер отметил: “Смотря, что подразумевать под взаимными уступками. Давайте поговорим об этом, когда настанет время. Я уверен, что в данном вопросе не будет принято решения, которому воспротивятся граждане Армении, так как это большая ответственность”.