Կարեն Կարապետյանը խոսել է ՀՀԿ ցուցակում ընդգրկվելու հնարավորության մասին 01/13/2017 13:35 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը առաջիկա խորհդարանական ընտրություններին պատրաստվում է ներկայանալ իր աշխատանքով:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին վարչապետը հայտարարեց հունվարի 13-ին կառավարությունում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ` պատասխանելով հարցին, թե որն է լինելու իր դերն առաջիկա քարոզարշավում:
Անդրադառնալով հարցին, թե արդյոք վերջին հինգ տարիներին բնակվել է Հայաստանում և արդյոք Մոսկվայում աշխատելու փաստը կարող է խանգարել Հայաստանի հանրապետական կուսակցության նախընտրական ցուցակում ընդգրկվելու համար` Կարեն Կարապետյանն ասաց. «Վերջին 5 տարիներին Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացի եմ, ապրել եմ Երևանից դուրս: Համապատասխանում է դա օրերի քանակի սահմանափակմանը, որպեսզի լինեմ ՀՀԿ ցուցակում, այդ հարցի պատասխանը չգիտեմ, բայց եթե չի համապատասխանում, ապա ես ցուցակում չեմ լինի»,- ամփոփեց ՀՀ վարչապետը:

Карен Карапетян допускает вероятность непопадания в избирательные списки правящей РПА 01/13/2017 14:04 | Лента новостей
Премьер-министр Карен Карапетян на встрече с журналистами в пятницу прокомментировал возможность его включения в избирательные списки правящей Республиканской партии Армении на предстоящих 2 апреля парламентских выборах.
“За последние годы я был гражданином Армении, проживал за пределами Еревана. Ограничивает ли это возможность моего включения в избирательные списки РПА? Ответа на этот вопрос я не знаю. Если ограничивает, то меня в списках не будет", - приводит слова Карена Карапетяна “Арменпресс”.