Նախագահ Սերժ Սարգսյանն ընդունել է Ստաս Նամինին 12/15/2016   15:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է ՌԴ մշակութային գործիչ, հայազգի անվանի երաժիշտ և նկարիչ, ռեժիսոր և պրոդյուսեր Ստաս Նամինին՝ Անաստաս Միկոյանին, ով Հայաստանում է գտնվում հայ-ռուսական համագործակցության շրջանակներում իր հոբելյանի՝ ծննդյան 65-ամյակի առիթով ս.թ. դեկտեմբերի 14-20 Երևանում անցկացվող միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Ողջունելով անվանի մշակութային գործչին Հայաստանում՝ Նախագահ Սարգսյանը նշել է, որ հայ ժողովուրդը մեծ հարգանք է տածում իր տաղանդաշատ հայրենակցի նկատմամբ, ով մեր ժողովրդի համար բոլոր դժվարին պահերին եղել է նրա կողքին և այսօր էլ իր հոբելյանը նշում է Հայաստանում՝ բազմաթիվ մշակութային միջոցառումներով բարձրացնելով մարդկանց տրամադրությունը, նրանց հաղորդակից դարձնելով բարձրաճաշակ ստեղծագործություններին:
Նախագահը բարձր է գնահատել տարիներ ի վեր տարբեր բնագավառներում Ստաս Նամինի գործունեությունը, ով արժանիորեն շարունակում է իր հրաշալի ընտանիքի լավ ավանդույթները:
Ստաս Նամինն իր համար մեծ պատիվ համարելով Հայաստան այցելությունը՝ ընդգծել է, որ Հայաստանն իր ընկալումներում մշտապես եղել է հեքիաթային երկիր և անկեղծորեն ուրախ է, որ նման հնարավորություն ունի այստեղ ցուցադրելու այն ամենը, ինչով զբաղվում է. «Ես դաստիարակվել եմ հային բնորոշ ոգով և անչափ շնորհակալ եմ հրավերի ու ջերմ հյուրընկալության համար»,-Նախագահի հետ հանդիպմանը նշել է անվանի մշակութային գործիչը:

Стас Намин: Армения в моем восприятии всегда была волшебной страной 12/15/2016   16:00  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян принял сегодня деятеля культуры РФ, известного музыканта, художника, режиссера и продюсера армянского происхождения Стаса Намина (Анастаса Микояна).
Стас Намин находится в Армении для участия в проходящих 14-20 декабря в Ереване мероприятиях по случаю его 65-летнего юбилея.
Как пресс-служба главы армянского государства, в ходе встречи Серж Саргсян отметил, что армянский народ испытывает большое уважение к своему талантливому соотечественнику, который во все тяжёлые для нашего народа моменты был рядом с ним и сегодня отмечает свой юбилей в Армении, многочисленными культурными мероприятиями поднимая людям настроение, представляя им высокохудожественные произведения.
Президент Армении высоко оценил многолетнюю деятельность Стаса Намина в различных сферах, которые достойно продолжает хорошие традиции своей замечательной семьи.
Стас Намин отметил,  что считает большой честью для себя посещение Армении.
Он подчеркнул, что Армения в его восприятии всегда была волшебной страной, и он искренне рад тому, что ему представилась возможность продемонстрировать здесь всё то, чем занимается.
«Я был воспитан в присущем армянину духе и безмерно рад  за приглашение и теплый приём», - сказал известный деятель культуры в ходе с встречи с президентом Армении.