Հակառակորդը արկակոծել է հայկական դիրքերը 12/12/2016   10:54  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Դեկտեմբերի 11-ի լույս 12-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավային /Հորադիզ/ ուղղությամբ տեղակայված իր հենակետերից հակառակորդը 82 մմ-ոց ականանետերից 14 անգամ արկակոծել է հայկական դիրքերը: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Ընդհանուր առմամբ, նշված ժամանակահատվածում, ադրբեջանական զինուժը առաջնային գծի մի շարք հատվածներում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը  խախտել է շուրջ 30 անգամ` հայկական  դիրքերի ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 400 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և հակազդիչ քայլերի դիմել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

Минобороны НКР сообщает о минометных обстрелах со стороны Азербайджана в ночь на понедельник 12/12/2016   10:59  |  Карабахский конфликт
В ночь на 12-е декабря на южном направлении карабахско-азербайджанской линии соприкосновения, в районе Горадиза, противник из 82-миллиметровых минометов 14 раз обстрелял армянские позиции, сообщает Министерство обороны НКР.
В целом азербайджанские ВС нарушили режим прекращения огня на линии соприкосновения с ВС НКР около 30 раз, произведя по армянским позициям более 400 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров.
"Передовые подразделения Армии обороны НКР в основном воздерживались от ответных действий, прибегая к контрмерам только в случае крайней необходимости. На данный момент ситуация по всей протяженности линии соприкосновения сравнительно стабильна”, - отмечается в сообщении.
10:24 01/12/2016  |  Карабахский конфликтМинобороны НКР: Армия обороны пресекла наступательную активность ВС Азербайджана