Հակառակորդը հրադադարը խախտել է՝ կրակ արձակելով ինքնաձիգներից, գնդացիրներից և դիպուկահար հրացաններից 12/06/2016   09:54  |  Մամուլ
Դեկտեմբերի 5-ի լույս 6-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի տարբեր հատվածներում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է  ավելի քան 60 անգամ` հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով շուրջ 700 կրակոց:
Ինչպես նշում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը, ի տարբերություն նախորդ օրերի` խախտումները հիմնականում տեղի են ունեցել ինքնաձիգներից և գնդացիրներից, ինչպես նաև` դիպուկահար հրացաններից /73 կրակոց/:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները զգոն հետևել են շփման գծում տիրող իրավիճակին և պատասխան գործողությունների դիմել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

Минобороны НКР сообщает о новых обстрелах со стороны Азербайджана в ночь на вторник 12/06/2016   10:02  |  Карабахский конфликт
В ночь на 6-е декабря ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня на различных участках линии соприкосновения с ВС НКР более 60 раз, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
За указанный период противник произвел по армянским позициям около 700 выстрелов. В отличие от предыдущих дней, нарушения имели место, в основном,  с применением автоматов и пулеметов, а также снайперских винтовок(73 выстрела).
“Передовые подразделения Армии обороны НКР бдительно следили за ситуацией на линии соприкосновения, прибегая к ответным мерам лишь в случае крайней необходимости”, – говорится в сообщении.