Վարչապետը նոր խորհրդական ունի 12/02/2016   12:42  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արմեն Ավակ Ավակյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի խորհրդական։ ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի համապատասխան որոշումը տեղադրված է կառավարության կայքում:
Նա ծնվել է 1986 թ. մարտի 21-ին՝ Թեհրանում: 2007-2008 թթ. զբաղեցրել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի գործադիր տնօրենի օգնականի, 2009 -2016 թթ. «Գարրիսոն Գրուփ» կազմակերպության վաճառքի գծով փոխտնօրենի և ռեգիոնալ տնօրենի պաշտոնը:
2010-2011 թթ. եղել է «Յունայթիդ Ուեյ» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի անդամ, 2012 թ. առ այսօր Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի դասախոս է:

У премьер-министра Армении появился новый советник 12/02/2016   12:58  |  Лента новостей
Соответствующее решение премьер-министра Армении Карена Карапетяна размещено на сайте правительства.
Армен Авакян родился 21-го марта в Тегеране. В 2007-2008гг. занимал должность помощника исполнительного директора всеармянского фонда “Айастан”. В 2009-2016гг. работал в должностях заместителя директора по продажам и регионального директора в организации “Гарисон груп”. В 2010-2011 гг. был членом Совета попечителей фонда “United Way”. С 2012 года по сегодняшний день преподает в Американском университете Армении.