Նշանակվել է ԼՂՀ ՊԲ զորամասի հրամանատար 11/12/2016   13:53  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանն ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի՝ գնդապետ Արթուր Հարությունյանը նշանակվել է ԼՂՀ պաշտպանության բանակի զորամասի հրամանատար:
ԼՂՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից հայտնում են, որ նոյեմբերի 12-ին երկրի ղեկավարն այցելել է զորամաս եւ ստորաբաժանման հրամկազմին ներկայացրել նորանշանակ հրամանատարին:
Բակո Սահակյանը նշել է, որ գնդապետ Հարությունյանն անցել է զինվորական մեծ ուղի, ունի տարբեր ստորաբաժանումների ղեկավարման փորձ, համապատասխան գիտելիքներ եւ մարդկային որակներ` նրան մաղթելով արդյունավետ ծառայություն:
Նախագահ Սահակյանը շնորհակալություն է հայտնել ստորաբաժանման նախկին հրամանատար, գնդապետ Ալեքսանդր Գրիգորյանին ծառայության համար՝ բարձր գնահատելով նրա ներդրումը Պաշտպանության բանակի մարտունակության բարձրացման գործում:

Бако Саакян назначил нового командира одной из воинских частей Армии обороны НКР 11/12/2016   15:45  |  Лента новостей
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян в субботу подписал указ о назначении полковника Артура Арутюняна командиром воинской части № 32964.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, глава государства 12 ноября посетил воинскую часть и представил командному составу новоназначенного командира.
Бако Саакян отметил, что полковник Арутюнян прошел длинный боевой путь, имеет опыт руководства различными подразделениями, обладает соответствующими знаниями и человеческими качествами, пожелав ему успешной службы.
Президент Саакян выразил признательность за службу бывшему командиру части, полковнику Александру Григоряну, высоко оценив его вклад в дело повышения боеспособности Армии обороны.