1000 ԱՄՆ դոլար կաշառք ստանալու պահին ձերբակալվել է դատավոր Իշխան Բարսեղյանը. ԱԱԾ 10/28/2016   14:08  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ԱԱԾ-ն քիչ առաջ պաշտոնապես հաստատեց դատավորի ձերբակալությունը։ Տարածված հաղորդագրության մեջ ասվում է.
ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության կողմից իրականացված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում ենթադրյալ կաշառք ստանալու պահին ձերբակալվել է Երեւան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Իշխան Բարսեղյանը:
Կաշառքի կասկածանքով ձերբակալվել է դատավոր Իշխան Բարսեղյանը
ՀՀ ԱԱԾ Մամուլի կենտրոնի հաղորդմամբ՝ Քաղաքացիական գործով կողմի օգտին որոշում կայացնելու համար դատավորը պահանջել և Երեւանի հետիոտնային գետնանցումներից մեկում անձամբ ստացել է 1000 ԱՄՆ դոլար գումար, որի փոխանցումն իրականացվել է Ազգային անվտանգության ծառայության աշխատակիցների օպերատիվ վերահսկողության ներքո:
Առերևույթ հանցագործության առթիվ նախապատրաստված նյութերը փոխանցվել են ՀՀ գլխավոր դատախազություն:
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել եւ քննությունն իրականացվում է  ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում։

СНБ Армении обнародовала видео задержания судьи ереванского суда в момент получения взятки 10/28/2016   14:35  |  Криминальная хроника
Служба национальной безопасности Армении официально подтвердила информацию о задержании судьи одного из ереванских судов.
"Службой национальной безопасности, в момент получения предполагаемой взятки был задержан судья суда общей юрисдикции ереванского административного района Шенгавит Ишхан Барсегян. За вынесение решения в пользу стороны судебного процесса по гражданскому делу судья потребовал и в одном из подземных переходов Еревана лично получил сумму в размере 1000 долларов, передача которой осуществлялась под оперативным контролем сотрудников СНБ", - говорится в сообщении пресс-центра СНБ.
Подготовленные в связи с предполагаемым преступлением материалы переданы в Генеральную прокуратуру Армении.
По сведениям “ФактИнфо”, по данному факту возбуждено уголовное дело, расследование находится в ведении Специальной следственной службы.