65-ամյա կինը մահացել է թատրոնի շենքում. ՔԿ 10/27/2016   11:05  |  Արտակարգ պատահարներ
ՀՀ ՔԿ Երևանի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում կատարվում է քննություն` 1951թ. ծնված Ա.Մուշեղյանի մահվան հանգամանքները պարզելու համար:
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, նախնական տվյալներով՝ 2016թ. հոկտեմբերի 26-ին՝ ժամը 23:00-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Աբովյան 7 հասցեում գործող «Ստանիսլավսկու» անվան թատրոնում սայթաքել և բեմի վրա ընկնելով` մահացել է 1951թ.-ին ծնված Աստղիկ Մուշեղյանը:
Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում ձեռնարկվում են  անհրաժեշտ գործողություններ` կնոջ մահվան պատճառը պարզելու համար:
Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, նշանակվել դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն, որի եզրակացությունը դեռևս չի ստացվել:
Համապատասխան հարցումներ են ուղարկվել Նարկոլոգիական և Հոգեբուժական կլինիկաներ, հանձնարարություն է տրվել ոստիկանության Կենտրոնական բաժնին՝ պարզելու դեպքի իրական հանգամանքները:

СК Армении выясняет причины гибели 65-летней женщины в Ереванском театре имени Станиславского 10/27/2016   11:30  |  Чрезвычайное просшествие
Следственный комитет Армении проводит расследование для установления обстоятельств гибели 65-летней женщины в Ереванском государственном русском драматическом театре имени Станиславского.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, по предварительным данным, около 23:00 26-го октября в здании Государственного русского драматического театра имени Станиславского, расположенного на улице Абовяна 7, Астхик Мушегян, 1951 г.р. споткнулась, и, упав на сцену, скончалась.
“Следственным отделом по административным районам Кентрон и Норк-Мараш предпринимаются необходимые действия для установления причин гибели женщины.Произведен осмотр места происшествия, назначена судебно-медицинская экспертиза, заключение которой пока не получено. Наркологическим и психиатрическим клиникам направлены соответствующие запросы. Центральному отделу Полиции поручено установить истинные обстоятельства инцидента”, - отмечается в сообщении.