Նախագահն ընդունել է Եվրասիական գործընկերության միջազգային համաժողովի մասնակիցներին 10/15/2016   14:12  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Եվրասիական գործընկերության միջազգային առաջին համաժողովի մասնակիցներին:
Ողջունելով նրանց Հայաստանում՝ Հանրապետության Նախագահը կարևորել է, որ Համաշխարհային հայկական կոնգրեսի և Ռուսաստանի հայերի միության այս օգտակար նախաձեռնության մեկնարկը տրվում է ներկայացուցչական մակարդակով, քանի որ, նրա համոզմամբ, մասնակիցներից յուրաքանչյուրը հնարավորություն ունի իր էական ներդրումը բերելու համաժողովի կայացմանն ու շարունակականության ապահովմանը:
ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ Սերժ Սարգսյանը հույս է հայտնել, որ Եվրասիական գործընկերության միջազգային համաժողովը կարող է դառնալ կարևոր հարթակ մասնակից երկրների պետական, գործարար և հասարակական շրջանակների ներկայացուցիչների համար՝ հնարավորություն ընձեռնելով մշակելու գործնական մեխանիզմներ՝ ուղղված այդ երկրների փոխգործակցության ներուժի բացահայտմանը, ինչպես նաև դիտարկելու առավել ընդլայնված բազմակողմ տնտեսական համագործակցության հնարավորությունները: ՀՀ Նախագահն ընդգծել է, որ Հայաստանում մշտապես ուրախ են ընդունել գործընկերներին, և մեր երկիրը բաց է համագործակցության ծրագրերի քննարկման համար:
Սերժ Սարգսյանը հանդիպման մասնակիցներին հակիրճ ներկայացրել է Հայաստանի տնտեսական առաջնահերթությունները և պատասխանել նրանց հետաքրքրող հարցերին:
20:40 15/06/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԼիահույս եմ, որ «Գլոբալ Բրիջիս»-ը Հայաստանում արդյունավետ է աշխատելու. Սերժ Սարգսյան

Серж Саргсян представил участникам международного форума Евразийского партнерства приоритеты экономической политики Армении 10/15/2016   17:25  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян в субботу принял участников Первого международного форума Евразийского партнерства, сообщает пресс-служба главы государства.
Президент Серж Саргсян придал важность тому, что старт этой полезной инициативе Всемирного армянского конгресса и Союза армян России дается на столь представительском уровне, поскольку, по его убеждению, у каждого из участников есть возможность привнести свой существенный вклад в становление форума и обеспечение его продолжительности.
Президент Армении выразил надежду на то, что МФЕП может стать важной платформой для представителей деловых и общественных кругов государств-участников, предоставляя возможность для разработки действенных механизмов, нацеленных на выявление потенциала сотрудничества этих стран, а также рассмотрения возможностей расширения многостороннего экономического сотрудничества.
Глава армянского государства подчеркнул, что в Армении всегда рады принимать партнеров и страна всегда открыта для обсуждения программ сотрудничества.
Серж Саргсян вкратце представил участникам встречи приоритеты экономической политики Армении и ответил на интересующие их вопросы.