«Volkswagen Golf»-ը գլորվելով հայտնվել դաշտում. ուղևորի և վարորդի վիճակը ծանր է 09/17/2016   09:34  |  Արտակարգ պատահարներ
Սեպտեմբերի 17-ին՝ ժամը 06.56-ին, ԱԻՆ-ում տեղեկություն է ստացվել, որ Մ-6 ավտոճապարհի Վանաձոր-Սպիտակ հատվածի 17-րդ կմ-ին տեղի է ունեցել ավտովթար, կան տուժածներ. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Պարզվել է, որ «Volkswagen Golf» մակնիշի 35 PS 865 պետհամարանիշով (վարորդ՝ 1996 թ. ծնված Ա. Բ., ՌԴ քաղաքացի) դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և մոտ 10 մ գլորվելով հայտնվել հարակից դաշտում:
Փրկարարները ավտոմեքենայից դուրս են բերել տուժած Կ. Ռ.-ին (ՌԴ քաղաքացի), ով վարորդի հետ հոսպիտալացվել է Սպիտակ քաղաքի բժշկական կենտրոն: Բժիշկները տուժածների առողջական վիճակը գնահատել են ծանր:
Փրկարարները ավտոմեքենայից դուրս են բերել Վ. Ե.-ի (ՌԴ քաղաքացի, ծնվ.1989 թ.) և մեկ անձը չպարզված քաղաքացու դիերը:
10:15 01/09/2016  |  Արտակարգ պատահարներ«ВАЗ-2114»-ը բախվել է ծառին և գազատար խողովակին. վարորդը տեղում մահացել է
19:44 26/06/2016  |  Արտակարգ պատահարներՎանաձորում «Opel Zafira»-ի և շտապօգնության մեքենայի բախման հետևանքով վերջինս կողաշրջվել է. կան տուժածներ (լրացված)
18:17 26/06/2016  |  Արտակարգ պատահարներՎանաձորում «Opel Zafira»-ի և շտապօգնության մեքենայի բախման հետևանքով վերջինս կողաշրջվել է. կան տուժածներ
10:22 11/02/2016  |  Արտակարգ պատահարներ«ԳԱԶ 24»-ը բախվել է «Զիլ»-ին. տուժածի վիճակը ծանր է
16:58 20/12/2015  |  Արտակարգ պատահարներՃՏՊ Վանաձորում. 63-ամյա կինն արգելափակվել է ավտոմեքենայի մեջ
19:03 13/09/2015  |  Արտակարգ պատահարներ«Իսուզու»-ն բախվել է գլխավոր գազատարին. տեղի է ունեցել գազի արտահոսք
10:14 05/06/2015  |  Արտակարգ պատահարներ«Կիա»-ն բախվել է ավտոճանապարհի եզրաքարերին. վարորդը տեղում մահացել է

Трагическое ДТП с участием граждан РФ произошло на автотрассе Ванадзор-Спитак в Армении 09/17/2016   10:17  |  Чрезвычайное просшествие
Гражданин РФ и еще один человек, личность которого не установлена, погибли в результате ДТП на автотрассе Ванадзор-Спитак в Армении, сообщается на сайте министерства по чрезвычайным ситуациям РА.
В 06:56 17 сентября в МЧС Армении поступила информация о том, что на 17-м километре автомагистрали Ванадзор-Спитак произошло ДТП, есть пострадавшие, требуется помощь спасателей.На место происшествия выехал один боевой расчет.
Выяснилось, что автомобиль марки «Volkswagen Golf» (г/н 35 PS 865), за рулем которого находился  30-летний гражданин России А. Б., съехал с проезжей части дороги и, переворачиваясь, пролетел около 10 метров и оказался в поле.
Спасатели вызволили из машины гражданина России К.Р., который вместе с водителем был госпитализирован в медцентр города Спитак. Врачи оценивают состояние здоровья пострадавших как тяжелое.
Спасатели вытащили тела двоих погибших: гражданина РФ В.Е.(1989 г.р.) и еще одного человека, личность которого пока не установлена.