Դավիթ Սանասարյանի գործով կդիմեն ՄԻԵԴ 09/05/2016   14:26  |  ԼՐԱՀՈՍ
Զանգվածային անկարգությունները կազմակերպելու մեջ մեղադրվող Դավիթ Սանասարյանին ձերբակալվելու որոշման իրավաչափությունը վիճարակելու վերաբերյալ նրա պաշտպան, փաստաբան Ռոբերտ Ռեւազյանի վերաքննիչ բողոքն այսօր մերժվել է։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց փաստաբան Ռ.Ռեւազյանը՝ նշելով, որ պատրաստվում են բողոք ներկայացնել վճռաբեկ դատարան, որտեղ արդյունքի չհասնելու դեպքում կդիմեն նաեւ ՄԻԵԴ։
Դ.Սանասարյանին մեղադրանք է առաջադրվել հուլիսի 29-ի ուշ երեկոյան Էրեբունի եւ Նուբարաշեն վարչական շրջանում տեղի ունեցած անկարգությունների դեպքերի առթիվ հարուցված քրեական գործով։
20:11 25/08/2016  |  ԼՐԱՀՈՍ«Ժառանգությունը» պահանջում է հրաժարվել անդամների դեմ ներկայացված շինծու մեղադրանքներից
17:43 19/08/2016Դավիթ Սանասարյանը գրավի դիմաց ազատ արձակվեց
18:10 09/08/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԴավիթ Սանասարյանի մոտ ի՞նչ առողջական խնդիրներ են հայտնաբերվել
22:30 29/07/2015  |  ԼՐԱՀՈՍ«Ոտքի Հայաստան» նախաձեռնության խորհրդի անդամ Դավիթ Սանասարյանին տեղափոխեցին հիվանդանոց (Տեսանյութ). A1plus.am

Адвокат Давида Санасаряна заявил о намерении дойти до Евросуда 09/05/2016   14:54  |  Лента новостей
Суд в Армении отклонил сегодня апелляционную жалобу адвоката Роберта Ревазяна, в которой оспаривается правомерность решения  суда об аресте его подзащитного - члена блока “Здравствуй, Ереван”, активиста Давида Санасаряна, обвиняемого в организации массовых беспорядков в Ереване в июле с.г..
Об этом “ФактИнфо” сообщил сам Роберт Ревазян. Он также добавил, что "собирается подать жалобу в Кассационный суд, а в случае, если им не удастся там добиться результата, они обратятся в Европейский суд по правам человека(ЕСПЧ)".
Давиду Санасаряну предъявлено обвинение в рамках уголовного дела о беспорядках, произошедших поздно вечером 29 июля в столичном административном районе Эребуни и Нубарашен.