Այսօրվանից ՀՀ քաղաքացիները կարող են գնալ Իրան՝ առանց վիզայի 08/06/2016   14:40  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Հայաստանում Իրանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Սեյեդ Քազեմ Սաջադիին: Այս մասին հայտնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Զրուցակիցները քննարկել են հայ-իրանական հարաբերություններին առնչվող մի շարք հարցեր և կարևորել առևտրատնտեսական փոխգործակցության հետագա զարգացումն ու ընդլայնումը:
Կողմերն անդրադարձ են կատարել Հայաստանի և Իրանի կառավարությունների միջև վերջերս ստորագրված քաղաքացիների՝ առանց մուտքի արտոնագրի այցելությունների մասին համաձայնագրին:
Դեսպան Սաջադին նշել է՝ արդեն այսօրվանից Իրանի բոլոր սահմանային անցակետերին տեղեկացվել է, որ ՀՀ քաղաքացիները կարող են մուտք գործել Իրան՝ առանց մուտքի արտոնագրի:
Հովիկ Աբրահամյանը և Սեյեդ Քազեմ Սաջադին վստահություն են հայտնել, որ երկու հարևան պետությունների միջև առանց վիզայի ռեժիմը կխթանի զբոսաշրջության զարգացմանն ու կստեղծի առավել նպաստավոր պայմաներ ՀՀ և ԻԻՀ քաղաքացիների փոխադարձ այցելելություններրի համար:
16:26 02/03/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետն ընդունել է Հայաստանում Եգիպտոսի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպանին
16:21 24/02/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել Հայաստանում Վրաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպանի հետ

Граждане Армении с сегодняшнего дня могут въезжать в Иран без виз 08/06/2016   15:34  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Овик Абраамян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Исламской Республики Иран в Республике Армения Сейеда Казема Саджади. Об этом сообщает пресс-служба армянского  правительства.
Собеседники обсудили ряд вопросов, касающихся армяно-иранских отношений, придав важность дальнейшему развитию и расширению торгово-экономического взаимодействия.
Стороны коснулись также подписанного недавно между правительствами Армении и Ирана соглашения о безвизовом режиме. Посол Саджади отметил, что уже с сегодняшнего дня все пограничные пункты пропуска Ирана проинформированы о том, что граждане Армении могут въезжать на территорию Ирана без виз.
Овик Абраамян и Сейед Казем Саджади выразили уверенность в том, что безвизовый режим между двумя странами простимулирует развитие туризма и создаст более благоприятные условия для взаимных визитов граждан Армении и Ирана.