Արմեն Բիլյանը ևս կալանավորվել է. նա մեղադրանքը չի ընդունում 08/03/2016   17:19  |  Քրեական խրոնիկոն
Հուլիսի 17-ին ՊՊԾ-ը գունդը գրաված «Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Արմեն Բիլյանը ևս կալանավորվել է, նրան երեկ մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 218-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով և 235-րդ հոդվածի 3-րդ մասով: Այդ մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում հայտնել է նրա պաշտպան Արմինե Ֆանյանը:
Արմեն Բիլյանն իրեն առաջադրված մեղադրանքը չի ընդունում  և դեռևս ցուցմունք չի տվել:
Պաշտպանը նշեց, որ կալանավորման որոշումը առաջիկայում բողոքարկվելու է վերաքննիչ դատարան:
Ըստ Արմինե Ֆանյանի՝ իր պաշտպանյալն առողջական խնդիրներ ունի, դիպուկահարի կրակոցի արդյունքում վայր է ընկել պատնեշից և ողնաշարը կարծես թե վնասել է,  դժվարություններով է տեղաշարժվում:
«Միջոցներ ենք ձեռնարկում նրա հետազոտումը կազմակերպելու համար»,- ասաց պաշտպանը հավելելով, որ այդուհանդերձ իր պաշտպանյալը բոլորովին չի ընկճվել և ինքն իրեն համարում է ռազմագերի:
13:09 03/08/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՊատգամավորներին ևս արգելել են «Նուբարաշենի» ՔԿՀ –ում տեսակցել «Սասնա ծռեր»-ի կալանավորված անդամներին
12:55 03/08/2016  |  ԼՐԱՀՈՍ«Ամերիկայի ձայնը». ԱՄՆ պետքարտուղարությունն ուշադրությամբ կհետեւի երևանյան դեպքերի հետաքննությանը
11:09 03/08/2016  |  Քրեական խրոնիկոն«Սասնա ծռեր» խմբի անդամներին սնունդ հասցրած Արթուր Սարգսյանին ևս մեղադրանք առաջադրվեց

Еще один член группы “Сасна црер” взят под стражу, ему предъявлены обвинения 08/03/2016   17:43  |  Криминальная хроника
Член захватившей 17 июля территорию полка патрульно-постовой службы Полиции в Ереване группы “Сасна црер” Армен Билян заключен под стражу.
Накануне ему были предъявлены обвинения по пункту 1 части 3 статьи 218( Захват заложника, совершенный организованной группой) и части 3 ст. 235( Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств, совершенные организованной группой) УК Армении. Об этом в среду сообщила адвокат Биляна – Армине Фанян.
Армен Билян не признает себя виновным в инкриминируемых ему деяниях. Он пока не давал показаний.
Адвокат отметила, что решение об его аресте в ближайшее время будет обжаловано в Апелляционном суде.
По словам Армине Фанян, “у ее подзащитного имеются проблемы со здоровьем. "В результате произведенного снайпером выстрела он упал и повредил себе позвоночник, он с трудом передвигается”, - сообщила она.