Լևոն Բարսեղյանն այսօր ազատ կարձակվի՞ 07/29/2016   12:05  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Ասպարեզ» լրագրողների ակումբի նախագահ Լևոն Բարսեղյանի մոտ հայտնաբերված դանակի սառը զենք լինել-չլինելու պատասխանը կտա նշանակված քրեագիտական փորձաքննությունը:
«Փաստինֆո»-ի թղթակցի հարցին, թե արդյո՞ք շրջանառվող տեղեկություններն այն մասին, որ այսօր Լևոն Բարսեղյանն ազատ է արձակվելու Քննչական կոմիտեից հայտնեցին, որ Լևոն Բարսեղյանի մոտ հայտնաբերված դանակի սառը զենք լինել-չլինելու հարցը պարզելու համար ոստիկանության հետաքննիչի կողմից նշանակվել է քրեագիտական փորձաքննություն, որի եզրակացությունը դեռ չի ստացվել։
«Այն ստանալուց հետո՝ ապացույցների համակցությամբ, քննիչը կկայացնի համապատասխան դատավարական որոշում, ինչի մասին կիրազեկենք»,- ասացին Քննչական կոմիտեից:
Հիշեցնենք, որ Լևոն Բարսեղյանը բերման է ենթարկվել ոստիկանության բաժին ՝ ապօրինի զենք-զինամթերք պահելու կասկածանքով: Անձնական խուզարկությամբ նրա մոտից հայտնաբերվել է դանակ և ոստիկանությունը նախապատրաստված նյութերն ուղարկել է Շենգավիթի քննչական բաժին:

Главу гюмрийского клуба журналистов “Аспарез” сегодня освободят? 07/29/2016 12:23 | Лента новостей
Криминалистическая экспертиза определит, является ли найденный у председателя гюмрийского клуба журналистов “Аспарез” Левона Барсегяна нож холодным оружием или нет.
“ФактИнфо” попыталось уточнить в Следственном комитете Армении достоверность муссируемых сведений о возможном освобождении Барсегяна сегодня. В ведомстве отметили, что дознаватель из Полиции назначил криминалистическую экспертизу, заключение которой пока не получено.
“После его получения, по совокупности доказательств, следователь вынесет соответствующее процессуальное решение, о чем будет сообщено”, - заявили в СК.
Напомним, Левон Барсегян был доставлен в полицейское отделение по подозрению в хранении оружия и боеприпасов. При личном досмотре у него был обнаружен нож. Полиция направила подготовленные материалы в следственный отдел по ереванскому району Шенгавит.