Հրապարակվել են զինված խմբի 31 անդամների անունները. Արցախյան ազատամարտին նրանից միայն է 10-ն են մասնակցել (տեսանյութ) 07/25/2016   15:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախօրեին Ոստիկանության «Կիրակնօրյա հերթապահ մաս» հաղորդման շրջանակներում հրապարակվել են հուլիսի 17-ին ՊՊԾ գունդը գրաված զինված խմբի 31 անդամների անունները:
Մինչ այդ շրջանառվում էին տեղեկություններ, թե զինված խմբի անդամները Արցախյան ազատամարտի  մասնակիցներ են,  փորձառու և վաստակաշատ մարտիկներ, սակայն հաղորդման շրջանակներում հայտարարվեց, որ զինված ուժերում ծառայել և Արցախյան ազատամարտին մասնակցել են նրանցից միայն 10-ը, իսկ մյուսները քաղաքացիական անձինք են, վարորդ, շինարար թիթեղագործ, նարկոդիսպանսերում գրանցված քրոնիկ ալկոհոլիկ, թմրամոլության հակում ունեցող, մշտական աշխատանք  չունեցողներ,  տարբեր հիվանդությունների պատճառով՝ ընդհուպ նյարդային հիվանդություն հոդվածով զինծառայությունից ազատվածներ, նախկինում դատապարտված անձինք:
Մասնավորապես, հրապարակվել է զինված խմբի 31 անդամի անուն՝  Պավել Մանուկյան, Տիգրան Մանուկյան, Արամ Հակոբյան, Արմեն Լամբարյան, Գագիկ Եղիազարյան, Արեգ Կյուրեղյան, Սմբատ Բարսեղյան, Էդվարդ Գրիգորյան, Արմեն Բիլյան, Վարուժան Ավետիսյան, Աշոտ Պետրոսյան, Թորոս Թորոսյան, Մխիթար Ավետիսյան, Թաթուլ Թամրազյան, Վարդան Գերավետյան, Գևորգ Իրիցյան, Սեդրակ Նազարյան, Մարտիրոս Հակոբյան, Արթուր Սողոմոնյան, Արայիկ Խանդոյան, Սերգեյ Կյուրեղյան, Հովհաննես Հարությունյան, Հովհաննես Վարդանյան, Ռուբեն Գրիգորյան, Արայիկ Հակոբյան, Գևորգ Մելքոնյան, Գառնիկ Հովակիմյան, Արթուր Մելքոնյան, Էդգար Սողոմոնյան, Արամ Մանուկյան, Տիգրան Սարգսյան:

Полиция Армении обнародовала имена членов вооруженной группы, захватившей здание полка ППС в Ереване 07/25/2016   15:51  |  Лента новостей
Полиция Армении накануне опубликовала видеоматериал о захвате вооруженной группой здания полка патрульно-постовой службы в Ереване.
В видеоматериале повествуется о самом захвате и последовавших за этим событиях.
Обнародованы также имена 31 члена вооруженной группы. Это – Павел Манукян, Тигран Манукян, Арам Акопян, Армен Ламбарян, Гагик Егиазарян, Арег Кюрегян, Смбат Барсегян, Эдвард Григорян, Армен Билян, Варужан Аветисян, Ашот Петросян, Торос Торосян, Мхитар Аветисян, Татул Тамразян, Вардан Гераветян, Геворк Ирицян, Седрак Назарян, Мартирос Акопян, Артур Согомонян, Араик Хандоян, Сергей Кюрегян, Оганес Арутюнян, Оганес Варданян, Рубен Григорян, Араик Акопян, Геворк Мелконян, Гарник Овакимян, Артур Мелконян, Эдгар Согомонян, Арам Манукян, Тигран Саркисян. Отмечается, только десять из них служили в Вооруженных силах и участвовали в Арцахской освободительной войне. Остальные – гражданские лица, среди которых водитель, строитель-жестянщик, хронический алкоголик, стоящий на учете в наркодиспансере, лицо со склонностью к наркомании, лица без постоянной работы, люди, освобожденные от службы в армии по состоянию здоровья, включая неврологические заболевания, а также ранее судимые.