Քննչական կոմիտեն՝ Շենգավիթում տեղի ունեցած սպանության մասին 07/08/2016   10:42  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևանի քննչական վարչության Շենգավիթ վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ` հուլիսի 8-ին Կարինե Մանսուրյանի սպանության, վերջինիս ամուսնուն ու դստերը ծանր մարմնական վնաս պատճառելու դեպքի առթիվ:
ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, նախնական քննության տվյալներով` 2016թ. հուլիսի 08-ին՝ ժամը 04-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Սողոմոն Տարոնցի նրբանցքի 7-րդ շենքի  աստիճանահարթակում 1985 թ. ծնված Վ.Մարտիրոսյանը վիճաբանել է Երևան քաղաքի բնակիչներ, նախկին կնոջ` Թագուհի Մանսուրյանի և վերջինիս ծնողներ Վաչագան և  Կարինե Մանսուրյանների հետ, որի ընթացքում կացնով բազմաթիվ հարվածներ է հասցրել նրանց մարմնի տարբեր մասերին: Ստացած մարմնական վնասվածքներից 1952 թ. ծնված Կարինե Մանսուրյանը մահացել է, Թագուհի և  Վաչագան Մանսուրյանները՝ տարբեր վնասվածքներով տեղափոխվել բժշկական կենտրոն:
Դեպքի առթիվ 2016թ. հուլիսի 8-ին ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Շենգավիթ վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 112-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով,  ստեղծվել է քննչական խումբ:
Դեպքի վայրի զննությամբ հայտնաբերվել և վերցվել են արնանման հետքեր, արնանման հետքերով կացին, դատարկ գարեջրի շիշ և այլ առարկաներ:
Քրեական գործով էական նշանակություն ունեցող հանգամանքները պարզելու համար նշանակվել են դատաբժշկական, դատակենսաբանական, դատաքիմիական, դատահետքաբանական և դատագենետիկական փորձաքննություններ:
Նշված հանցագործությունը կատարելու մեջ անմիջականորեն ծագած կասկածանքի հիման վրա Վ.Մարտիրոսյանը ձերբակալվել է:

СК Армении сообщил подробности кровавой семейной драмы в ереванском районе Шенгавит 07/08/2016   11:12  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту совершенное в ервеванском районе Шенгавит убийства женщины и нанесения тяжких увечий ее супругу  и дочери.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, по данным предварительного следствия, 8 июля 2016 года примерно в 04:00 на лестничной площадке дома №7, расположенного на переулке Согомона Таронца, В. Мартиросян 1985 года рождения вступил в ссору с жителями Еревана, бывшей женой – Тагуи Мансурян и  с ее родителями  - Вачаганом и Карине Мансурянами. Во время ссоры мужчина нанес им топором множественные удары по разным частям. От полученных телесных повреждений Карине Мансурян 1952 года рождения скончалась, а Тагуи  и Вачаган Мансуряны с телесными повреждениями различной степени тяжести были доставлены в медцентр.
По данному факту 8 июля 2016 года следственным отделом по административному району Шенгавит следственного управления Следственного комитета РА по городу Ереван было возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 104(Убийство) и пункту 1 части 2 статьи 112(Умышленное причинение тяжкого вреда здоровью, совершенное в отношении двух или более лиц) Уголовного кодекса РА. Создана следственная группа.
При осмотре места происшествия обнаружены и изъяты образцы следов, похожих на кровь, топор со следами, похожими на кровь, пустая бутылка пива и другие предметы. Для выяснения обстоятельств, имеющих существенное значения для уголовного дела, назначены судебно-медицинская, судебно-биологическая, судебно-химическая, судебно-трасологическая и судебно-генетическая экспертизы.
По непосредственно возникшему подозрению в совершении указанного преступления был задержан В. Мартиросян.