58-ամյա Եղիշե Խաչատրյանի դաժան սպանության գործով երկու հետախուզվողները ձերբակալվել են 06/12/2016   12:41  |  Քրեական խրոնիկոն
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ այսօր հայտնաբերվել և ձերբակալվել են հայտնի լեզվաբանի ամուսնու՝ 58-ամյա Եղիշե Խաչատրյանի  դաժան սպանության մեջ մեղադրվող 23-ամյա Արտաշես Չիչոյանը և 26-ամյա Արարատ Նիկողոսյանը:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ նրանք հունիսի 8-ից հետախուզվում են ՀՀ ոստիկանության Էրեբունու բաժնի կողմից՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104 հոդվածի 2-րդ մասի 7-րդ և 10-րդ կետերի մեղադրանքով:
Նույն գործով հունիսի 8-ին կալանավորվել է 1990 թ. ծնված Խաչիկ Կոսյանը: Նրան մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 7-րդ և 10-րդ կետերով (սպանություն՝ մի խումբ անձանց կողմից խուլիգանական դրդումներով):
Հիշեցնենք, որ հունիսի 4-ին, ժամը 23.45-ին, ոստիկանության Էրեբունու բաժնում հաղորդում էր ստացվել, որ Նուբարաշենի խճուղում գտնվող բենզալցակայանի դիմաց մահացած քաղաքացի կա:
Մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել էր, որ ժամը 23-ին «Ֆորդ Տրանզիտ» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդ, 1958 թ. ծնված Եղիշե Խաչատրյանի ու անհայտ ավտոմեքենայի վարորդի և ուղևորների միջև Նուբարաշենի խճուղու թիվ 1/5 հասցեի մոտ տեղի է ունեցել վիճաբանություն, որի ընթացքում ստացած մարմնական վնասվածքներից Եղիշե Խաչատրյանը մահացել էր:

В Армении задержаны двое обвиняемых в жестоком убийстве 58-летнего Егише Хачатряна 06/12/2016   17:10  |  Криминальная хроника
Накануне, в воскресенье были обнаружены и задержаны 23-летний Арташес Чичоян и 26-летний Арарат Никогосян, обвиняемые в убийстве 58-летнего Егише Хачатряна – мужа известного филолога, преподавателя Ереванского государственного университета Парандзем Мейтиханян.
Как сообщало ранее “ФактИнфо, они находились в розыске с 8-го июня в рамках уголовного дела, возбужденного по пунктам 7 и 10 части 2 статьи 10 (убийство, совершенное группой лиц из хулиганских побуждений) УК Армении. В тот же день был арестован Хачик Косян 1990 года рождения. Ему предъявлено обвинение по пункту 7 и 10 части 2 статьи 104 УК.
4-го июня в 23:45 в полицию поступил сигнал о теле, обнаруженном у бензозаправочной станции на Нубарашенском шоссе. Выехавшая на место оперативная группа выяснила, что около 23:00 по адресу Нубарашенское шоссе 1/5 между Егише Хачатряном, который находился за рулем автомобиля марки Ford Transit, и водителем и пассажирами неизвестного автомобиля произошла конфликт, в результате которой от полученных травм Егише Хачатрян скончался.