Քաղաքապետի լիազորությունների մեջ չէ տեղակալների կրճատումը. Տարոն Մարգարյան 06/11/2016   14:33  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը վստահեցնում է, որ Երևան քաղաքի 2016 թվականի բյուջեն հաստատվել է ծախսերի հնարավոր կրճատմամբ: Լրագրողների հետ զրույցում Մարգարյանը նշեց, որ 2015-ի ընթացքում 2016-ի բյուջեն կազմելիս մեծ ծախսերը հնարավորությունների սահմաններում կրճատել են: «2016-ի բյուջեն հաստատվել է նվազագույն ծախսերով և այն ծրագրերը, որոնք իրականացվելու են, պարտադիր ծրագրերն են»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ`
ասաց Երևանի քաղաքապետը:
Քաղաքապետի տեղակալների կրճատման մասին հարցին ի պատասխան Տարոն Մարգարյանն ասաց, որ իր տեղակալների թիվը սահմանված է օրենքով:
«Սահմանված է, որ Երևանի քաղաքապետն ունենա 4 տեղակալ ու նրանց կրճատումը չի մտնում իր լիազորությունների մեջ: Երևանի քաղաքապետի տեղակալների լինելը տեղական ինքնակառավարման օրենքով է հաստատվում ու քաղաքապետի լիազորությունների մեջ չէ նրանց կրճատումը, օրենքով պարտադիր է, որ Երևանի քաղաքապետն ունենա 4 տեղակալ»,- ասաց Մարգարյանը:

Сокращение штата заместителей мэра Еревана находится вне компетенции градоначальника – Тарон Маргарян 06/11/2016   16:49  |  Лента новостей
Мэр Еревана Тарон Маргарян заверяет, что бюджет Еревана на 2016г. утвержден с возможным сокращением расходов.
“Бюджет Еревана на 2016г.  утвержден с возможным сокращением расходов, и те программы, которые осуществлены – это обязательные  программы”, – цитирует  Тарона Маргарян “Арменпресс”.
Коснувшись возможных сокращений штата заместителей мэра, Маргарян отметил, что мэр Еревана должен иметь 4 заместителей. “ В соответствии с законом “О местном самоуправлении” мэр Еревана должен иметь 4 заместителей. Их сокращение находится вне компетенции градоначальника”,- заявил Маргарян.