Գյուղատնտեսության նախարարի երեք տեղակալներն ազատվել են աշխատանքից 06/09/2016   11:29  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետն այսօր զբաղեցրած պաշտոններից ազատել է ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարի միանգամից երեք տեղակալի:
Ինչպես տեղեկանում ենք ՀՀ կառավարությունից` աշխատանքից ազատվել են փոխնախարարներ Գառնիկ Պետրոսյանը, Սամվել Գալստյանը, Գրիշա Բաղիյանը:
Նշենք, որ այս պահին թափուր է եւս 2 փոխնախարարի պաշտոն. ամիսներ առաջ ՀՀ արդարադատության փոխնախարար նշանակված Դավիթ Մելքոնյանը հունիսի 6-ին ազատվել է աշխատանքից եւ ՀՀ Նախագահի հունիսի 8-ի հրամանագրով նշանակվել ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ:Հունիսի 7-ին էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալի պաշտոնից ազատվել է Սերգեյ Ավետիսյանը եւ նշանակվել քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության պետ:
09:21 08/06/2016  |  ՄամուլԱնաշխատանք կթողնվեն առաջին հերթին այն մարդիկ, որոնք այդ տեղում են առանց հովանավորի կամ հովանավորների. «Ժամանակ»
09:46 02/06/2016  |  ՄամուլՆախարարությունների աշխատակազմերի կրճատման հարցը՝ առաջին պլանում. «Հրապարակ»
09:16 31/05/2016  |  Մամուլ«Սարսափելի» առաջարկ, ըստ որի՝ կարելի է ընդհանրապես հրաժարվել ծառայողական մեքենաներից. «Չորրորդ Իշխանություն»
13:05 28/05/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՎլադիմիր Գասպարյանը չի բացառել Ոստիկանության համակարգում կրճատումները
18:13 26/05/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԿառավարությունը ծառայողական ավտոմեքենաների թվի կրճատման վերաբերյալ որոշում ընդունեց
16:37 26/05/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԱշխատողներին կրճատելու առաջադրված որոշում չկա. Արտեմ Ասատրյան
15:44 24/05/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՊետական համակարգի ծախսերն «ուռճացված» համարողները մեղանչում են ճշմարտության դեմ. Դավիթ Հարությունյան
08:46 24/05/2016  |  ՄամուլՕպտիմալացված ավտոմեքենաները հիմնականում հին մոդելի են. «Հրապարակ»
13:11 23/05/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԿրճատված ծառայողական մեքենաների վերաբերյալ մանրամասն քննարկումներ կլինեն 2016 թ. պետբյուջեի հաշվետվության ժամանակ

Трое заместителей министра сельского хозяйства Армении освобождены от должностей 06/09/2016   11:40  |  Лента новостей
По решению премьер-министра Армении Овика Абраамяна трое заместителей министра сельского хозяйства освобождены от занимаемых должностей.
Как сообщает пресс-служба правительства Армении, Гриша Багиян освобожден от должности первого заместителя министра сельского хозяйства, а Самвел Галстян и Гарник Петросян - от должностей заместителей главы Минсельхоза.
Отметим, что в настоящий момент вакантными остаются посты еще двух заместителей министров. Назначенный несколько месяцев назад заместителем министра юстиции Армении Давид Мелконян 6 июня был освобожден от занимаемой должности и указом президента назначен на пост заместителя генпрокурора Армении. 7 июня с поста заместителя министра экономики Армении был освобожден Сергей Аветисян, который был назначен начальником Главного управления гражданской авиации РА.