Օդի ջերմաստիճանը մայիսի 18-21-ը կնվազի 2-3 աստիճանով 05/17/2016   14:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության տարածքում մայիսի 18-20-ը շրջանների մեծ մասում ժամանակ առ ժամանակ, 21-ին՝ օրվա երկրորդ կեսին և գիշերվա առաջին կեսին, առավելապես հյուսիսային շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում հնարավոր է կարկուտ: 22-ին սպասվում է առավելապես առանց տեղումների եղանակ:
Քամին՝ հարավ-արևմտյան‵ 2-7 մ/վ արագությամբ: Ամպրոպի ժամանակ հնարավոր է քամու ուժգնացում‵ 15-20 մ/վարագությամբ:
Օդի ջերմաստիճանը մայիսի 18-21-ը կնվազի 2-3 աստիճանով:
Երևանում մայիսի 18-20-ը սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ‵ քամու ուժգնացում‵ 15-17 մ/վ արագությամբ: 21-ին՝ երեկոյան ժամերին, հնարավոր է ամպրոպ, անձրևի հավանականությունը փոքր է: Մայիսի 22-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

Кратковременные дожди с грозами ожидаются в ближайшие дни в Армении, температура воздуха понизится 05/17/2016 15:04 | Лента новостей
Кратковременные дожди с грозами ожидаются 18-20 мая в большинстве регионов Армении, сообщает Армгидрометцентр.
Осадки прогнозируются также 21-го мая преимущественно на севере республики во второй половине дня и в первой половине ночи, местами возможен град.
22-го мая в республике установится погода преимущественно без осадков.
Температура воздуха 18-21 мая понизится на 2-3 градуса.
В Ереване 18-20 мая ожидаются кратковременные дожди с грозами. Во время грозы возможно усиление ветра до 15-17 м/сек. 21-го мая вечером в отдельных районах столицы возможна гроза, дождь маловероятен. 22-го мая в столице установится погода без осадков.