Գուրգեն Արսենյանի որդին կալանավորվեց 05/14/2016   17:20  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Գուրգեն Արսենյանի որդին կալանավորվեց: Քիչ առաջ դատարանը բավարարեց քննիչի միջնորդությունը՝ պատգամավորի որդի՝ Գուրգեն Գուրգենի Արսենյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումը ընտրելու վերաբերյալ: Այս մասին հայտնեցին էին Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունից:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ նրան մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասով՝ խուլիգանություն որը կատարվել է զենքի կամ որպես զենք օգտագործվող առարկաների գործադրմամբ:
Պատգամավոր Գուրգեն Արսենյանի որդուն մեղադրանք է առաջադրվել՝ գիշերային ակումբերից մեկում խուլիգանության գործի շրջանակներում

Сын депутата Гургена Арсеняна взят под стражу 05/14/2016   17:41  |  Криминальная хроника
Суд в Ереване немногим ранее удовлетворил ходатайство следователя об избрании в отношении сына депутата парламента Армении Гургена Арсеняна - Гургена Гургеновича Арсеняна - меры пресечения  в виде заключения под стражу. Об этом сообщили в пресс-службе Следственного комитета Армении.
Ранее “ФактИнфо” сообщило, что сыну Гургена Арсеняна предъявлено обвинение в рамках дела о хулиганстве. Инцидент произошел 17-го апреля в одном из ночных клубов Еревана.
Ему инкриминируют часть 4 статьи 258(Хулиганство, совершенное с применением оружия или предметов, используемых в качестве оружия) УК Армении.Сыну депутата парламента Армении предъявлено обвинение в рамках дела о хулиганстве в одном из ереванских ночных клубов