Նախագահ Բակո Սահակյանն ընդունել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի գործադիր տնօրենին և հիմնադրամի Ֆրանսիայի մասնաճյուղի տնօրենին 04/30/2016   12:39  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 29-ին ընդունել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արա Վարդանյանին եւ հիմնադրամի Ֆրանսիայի մասնաճյուղի տնօրեն Պետրոս Թերզյանին։ Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ Նախագահի պաշտոնական կայքից:
Քննարկվել են Արցախի առողջապահության ոլորտում մի շարք ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը բարձր է գնահատել «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի դերակատարությունը մեր հանրապետության առջեւ ծառացած խնդիրների լուծման գործում՝ այն համարելով Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք եռամիասնության վառ դրսեւորումներից մեկը:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԼՂՀ առողջապահության նախարար Կարինե Աթայանը, պաշտոնատար այլ անձինք:
17:57 04/07/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահն ընդունել է ամերիկացի հայազգի գործարարներին
16:59 23/05/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՀանդիպում ՀՀ բժշկական գիտությունների ակադեմիայի արտագնա նիստի մասնակիցների հետ
18:51 28/04/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԲակո Սահակյանը հանդիպել է «Հայ օգնության միություն» բարեգործական հասարակական կազմակերպության անդամների հետ

Президент НКР высоко оценил роль Всеармянского фонда "Айастан" в решении стоящих перед республикой проблем 04/30/2016   12:46  |  Лента новостей
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян накануне принял исполнительного директора Всеармянского фонда "Айастан" Ара Варданяна и директора французского филиала фонда Петроса Терзяна.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, в ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся осуществления ряда программ в сфере здравоохранения Арцаха.
Президент Саакян высоко оценил роль Всеармянского фонда "Айастан" в деле решения стоящих перед республикой проблем, назвав это одним из ярких проявлений триединства Армения-Арцах-Диаспора.