Աջափնյակում 23-ամյա երիտասարդ է դանակահարվել 03/02/2016   10:55  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Աջափնյակ և Դավթաշեն  վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ 23-ամյա երիտասարդին ծանր մարմնական վնաս պատճառելու դեպքի առթիվ: Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
2016 թվականի փետրվարի 29-ին՝ ժամը 00:10-ին, «Արմենիա» ՀԲԿ-ից ահազանգ է ստացվել, որ որովայնի շրջանի «կտրած-ծակած վերք» ախտորոշմամբ բուժօգնության է դիմել Երևան քաղաքի բնակիչ, 1993 թվականին ծնված Բ.Թորգոմյանը:
«Արմենիա» ՀԲԿ-ից ստացված տեղեկանքի համաձայն՝ Բ. Թորգոմյանը վիրահատվել է, որի ընթացքում պարզվել է, որ վերքը թափանցել է որովայնի խոռոչ՝ առանց ներքին օրգանների վնասման:
Նկատի ունենալով, որ նախապատրաստված նյութերում առկա են ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասով նախատեսված հանցագործության հատկանիշներ՝ Աջափնյակ և Դավթաշեն  վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ` դիտավորությամբ առողջությանը ծանր վնաս պատճառելու հատկանիշներով:
Հանձնարարություններ են տրվել ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանումներին՝ ձեռնարկել անհրաժեշտ միջոցառումներ՝ առերևույթ հանցագործություն կատարած անձին հայտնաբերելու և վարույթն իրականացնող մարմնին ներկայացնելու ուղղությամբ:
12:29 22/02/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԱջափնյակում 27-ամյա երիտասարդ է դանակահարվել
12:55 18/11/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԲակում դանակահարել է երկու եղբայրներին
19:44 30/10/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԴանակի 20 հարված էր հասցրել 30-ամյա տղամարդու մարմնի տարբեր մասերին
16:19 16/04/2015  |  Քրեական խրոնիկոնՉբարևելը՝ վիճաբանության և դանակահարության պատճառ
20:22 15/04/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԴանակահարողի ինքնությունը պարզվել է. հայտարարվել է հետախուզում
11:58 14/04/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԴանակահարության արդյունքում՝ 21-ամյա երիտասարդը, լյարդի վնասմամբ, երեկ տեղափոխվել է հիվանդանոց
10:06 06/04/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԴանակահարություն` Երևանում. տուժածը 36-ամյա երևանցի է
09:15 17/09/2014  |  ՄամուլԴանակահարվել է շենքի բակում, քանի որ քրոջն է պաշտպանել. «Ժողովուրդ»
18:13 11/08/2014  |  Քրեական խրոնիկոնՊարզվեց, որ ոչ թե ֆուտբոլ խաղալիս էր վնասվել, այլ՝ դանակահարության արդյունքում

СК выясняет обстоятельства ранения 23-летнего парня в ереванском районе Ачапняк 03/02/2016   11:25  |  Актуальная тема
Уголовное дело возбуждено по факту ранения 23-летнего парня в одном из ереванских районов, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Дело заведено следственным отделом по административным районам Ачапняк и Давташен следственного управления Следственного комитета РА по городу Ереван по части 1 статьи 112(Умышленное причинение тяжкого вреда здоровью) Уголовного кодекса РА.
29-го февраля 2016 года в 00:10 из республиканского медцентра “Армения” поступило сообщение о том, что к ним за медпомощью обратился житель города Ереван Б. Торгомян 1993 года рождения, у которого была диагностирована колото-резаная рана.
Согласно полученной из республиканского медцентра “Армения” справке, Б. Торгомяну была проведена операция, в ходе которой у него диагностировали проникающее ранение брюшной полости без повреждения внутренних органов.
“Ведется предварительное расследование. Соответствующим подразделениям Полиции поручено принять необходимые меры, направленные на обнаружение предполагаемого преступника и передачу органу, осуществляющему производство’, - говорится в сообщении.