Շիրակի մարզում իսկական խուճապ է. «Ժամանակ» 02/11/2016   09:59  |  Մամուլ
«Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ Շիրակի մարզում իսկական խուճապ է, ինչը կապված է մարզպետ Ֆելիքս Ցոլակյանի ազատման լուրերի հետ։
Մամուլը արդեն մի քանի օր Է գրում Է, որ ՀՅԴ-իշխանություններ համագործակցության արդյունքում Շիրակի մարզպետի պաշտոնը հանձնվելու Է Դաշնակցությանը։
Ըստ լրատվամիջոցի՝ Շիրակի մարզի գյուղապետերն ու մարզպետարանի ենթակայության տակ գտնվող մի շարք հաստատությունների ղեկավարներ պատրաստվում են նամակ-խնդրագիր ուղղել նախագահ Սարգսյանին և վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանին, որպեսզի նրանք ձեռնպահ մնան Ցոլակյանին իրենց մարզից տանելու մտադրությունից»,- գրում է թերթը։

“Жаманак”: В Ширакской области воцарилась настоящая паника 02/11/2016   10:55  |  Пресса
В Шираке воцарилась настоящая паника из-за слухов об освобождении Феликса Цолакяна с поста губернатора области, пишет газета “Жаманак”.
Как напоминает издание, пресса уже несколько дней пишет о том, что по итогам сотрудничества между властями и АРФД пост губернатора Ширакской области отойдет “Дашнакцутюн”.
По сведениям издания, главы сел Ширакской области и руководители ряда подведомственных областной администрации учреждений собираются направить письмо президенту Саргсяну и премьер-министру Овику Абраамяну с просьбой воздержаться от намерения отстранить Цолакяна от должности”, - пишет газета.