Նաիրա Զոհրաբյան. ԲՀԿ-ի համար շատ ավելի ճիշտ կլինի, որ մնա ընդդիմադիր իր դիրքերում 02/05/2016   14:50  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԲՀԿ-ի համար կոալիցիայի թեման փակված է, թեև ԲՀԿ-ում կան պատգամավորներ, ովքեր կարծում են, որ ԲՀԿ-ն ՀՀԿ-ի հետ կոալիցիայի մեջ լինելով, թեկուզ կարճաժամկետ կտրվածքով շատ ավելի արդյունավետ կկարողանար իրականացնել իր ծրագրերը:
Այս մասին այսօրվա ճեպազրույցում ասաց Ազգային ժողովի ԲՀԿ խմբակցության ղեկավար Նաիրա Զոհրաբյանը:
ԲՀԿ ղեկավարը նշեց, թե հարգանքով են վերաբերվում նրանց դիրքորոշմանը, որ կարելի է ընդունել համագործակցության վերաբերյալ ՀՀԿ-ի բաց առաջարկը:
«Բայց ես և իմ մի քանի գործընկերներ կարծում ենք, որ «Բարգավաճ Հայաստան»-ը որևէ կոալիցիա մինչև 2017 թվականի խորհրդարանական ընտրությունները չպետք է գնա: Ես կարծում եմ, որ դա շատ ավելի ազնիվ կլինի մեր քաղաքացիների հանդեպ: Շատ ավելի ճիշտ կլինի կուսակցության համար, որ կուսակցությունը մնա ընդդիմադիր իր դիրքերում: Ես ինքս քանիցս ասել եմ, որ առանձնապես չեմ հավատում մեկ տարվա կոալիցիաների արդյունավետությանը»,- ասաց Զոհրաբյանը:

Наира Зограбян: “Процветающая Армения” не должна вступать в какую-либо коалицию до предстоящих парламентских выборов 02/05/2016   15:08  |  Лента новостей
“Процветающая Армения” не должна вступать в какую-либо коалицию до парламентских выборов 2017 года, заявила на сегодняшнем брифинге в парламенте руководитель фракции ППА Наира Зограбян, озвучив свою точку зрения и мнение своих коллег.
По ее словам, тема коалиции для “Процветающей Армении” закрыта, несмотря на то, что некоторые депутаты от ППА считают, что в коалиции с РПА даже в краткосрочной перспективе можно было бы добиться более успешной реализации своих программ.
Глава парламентской фракции ППА отметила, что с уважением относится к их позиции, допускающей принятие открытого предложения РПА о сотрудничестве.
“Я полагаю, что это будет честно по отношению к гражданам и будет правильно для партии, если она продолжит оставаться в оппозиции. Я неоднократно говорила, что не особо верю в эффективность коалиций, формируемых на год”, - заявила Зограбян.