Դեկտեմբերի 6-ի հանրաքվեի ՀՀ ընտրողների ռեգիստրում ընդգրկված ընտրողների ընդհանուր թիվը՝ դեկտեմբերի 5-ի դրությամբ կազմում է 2.550.323 12/05/2015   11:08  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանությունը տեղեկացնում է՝ ի կատարումն Հայաստանի Հանրապետության ընտրական օրենսգրքի 6-րդ հոդվածի 8-րդ մասի` ՀՀ Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեի ժամանակ` քվեարկության օրվանից առաջ՝ 30-րդ, 20-րդ, 10-րդ և քվեարկության նախորդ օրը, Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանությունը հրապարակում է ՀՀ ընտրողների ռեգիստրում ընդգրկված քվեարկությանը մասնակցելու իրավունք ունեցող անձանց ընդհանուր թիվը` նշելով նաև յուրաքանչյուր լրացուցիչ ցուցակում ընդգրկված մասնակիցների թիվը:
քվեարկության օրվանից 1 օր առաջ Հայաստանի Հանրապետության ընտրողների ռեգիստրում ընդգրկված հանրաքվեի մասնակիցների ընդհանուր թիվն է` 2.550.323, որից՝
- այլ համայնքի հաշվառում ունեցող, ըստ հաշվառման վայրի հանրաքվեի մասնակիցների ցուցակից ժամանակավորապես հանված և ըստ քվեարկելու օրը գտնվելու վայրի հանրաքվեի տեղամասի քվեարկողների լրացուցիչ ցուցակ ընդգրկված` 16.856,
- Հայաստանի Հանրապետությունում հաշվառում չունեցող, քվեարկության օրը Հայաստանի Հանրապետությունում գտնվելու վայրի մոտակա հանրաքվեի տեղամասի քվեարկողների լրացուցիչ ցուցակ ընդգրկված` 270,
- քվեարկության օրը հանրաքվեի տեղամասեր գործուղվող, իրենց հաշվառման վայրի քվեարկողների ցուցակից հանված և հանրաքվեի տեղամասում քվեարկող ոստիկաների լրացուցիչ ցուցակ ընդգրկված` 140,
- ստացիոնար բուժում իրականացնող բժշկական հաստատությունում քվեարկությանը մասնակցող քվեարկողների լրացուցիչ ցուցակ ընդգրկված` 1.542:
14:22 27/11/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՀանրապետության Նախագահն ընդունել է ՀՀ գլխավոր դատախազին
13:34 27/11/2015  |  Ընտրական իրավունքՀանրաքվեին դիտորդական առաքելություն կիրականացնեն 3006 տեղական և 100-ից ավել միջազգային դիտորդներ

Общее число участников референдума по реформе Конституции Армении за день до голосования составило 2.550.323 человека 12/05/2015 11:22 | Актуальная тема
Общее число участников референдума по реформе Конституции Армении, включенных в избирательный регистр, за день до голосования составило 2.550.323 человека, сообщает пресс-служба полиции республики.
В соответствии с ч. 8 ст. 6 “Избирательного кодекса РА”, на 30-й, 20-й, 10-й дни и накануне голосования, полиция Армении публикует общее число зарегистрированных в избирательном регистре лиц, имеющих право на участие в голосовании с указанием числа участников, включенных в каждый из дополнительных списков. –
Таким образом, за 30 дней до голосования общее число участников референдума, включенных в регистр избирателей, составляет 2.551.682 человека, из коих
– лица, временно исключенные из списков участников референдума по месту регистрации и включенные в дополнительные списки по месту нахождения в день референдума, - 16.856;
– Не имеющие регистрации лица, включенные в дополнительные списки ближайшего от места нахождения в Армении избирательного участка, - 270;
– лица, включенные в дополнительные списки полицейских, командированных в день референдума на избирательные участка и исключенных из списков по месту регистрации, - 140.
– лица, включенные в дополнительные списки участников, проходящих стационарное лечение в медучреждениях – 1.542.