Վնասազերծված զինված խմբի անդամներից մեկը հացադուլի մեջ է 11/27/2015   16:18  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր ՀՀ ոստիկանության Դիտորդական խումբն այցելել է ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության Երևանի ՁՊՎ և հանդիպել նոյեմբերի 25-ին Նորք -Մարաշ 9-րդ փողոցի դեպքերի հետ կապված ձերբակալված և տվյալ ՁՊՎ-ում պահվող 18 ձերբակալվածների հետ:
Ինչպես տեղեկանում ենք դիտորդական խմբի կայք-էջից, 18 ձերբակալվածներից ոչ ոք գանգատներ չունի՝ թե՛ ՁՊՎ-ի պահման պայմաններից և թե՛ ՁՊՎ-ում ծառայություն իրականացնող ոստիկաններից:  Բոլոր ձերբակալվածները հայտնել են, որ սնունդ ընդունել են և ունեն փաստաբաններ:
Դիտորդական խումը որոշ իրավունքների մասին է տեղեկացրել ձերբակալվածներին, որոնց մասին նրանք իրազեկված չեն եղել:
Ձերբակալվածներից Գ. Ջ-ն հայտնել է, որ սնունդ չի ընդունում և հացադուլ է հայտարարել:
Դիտորդական խումբը պարզել է, որ Գ.Ջ-ն հացադուլ հայտարարելու վերաբերյալ դիմում և պահանջ չի ներկայացրել: Դիտորդական խմբի կողմից Գ. Ջ-ին բացատրվել է, որ ՁՊՎ-ի վարչակազմին պետք է դիմում և պահանջ ներկայացնել հացադուլի վերաբերյալ:
Դիտորդական խումբը փորձել է պարզել հացադուլ հայտարարելու պահանջը, ձերբակալված Գ.Ջ-ն հայտնել է, որ դիմումը ներկայացնելուց առաջ պահանջը կհստակեցնի և կներկայացնի:
Միաժամանակ Դիտորդական խումբը պարզել է, որ վարույթն իրականացնող մարմնի կողմից արգելված է թե՛ տեսակցության և թե՛ հեռախոսազանգի իրավունքից օգտվելու իրավունքները:
Դիտորդական խումբը տվյալ ձերբակալվածներին ՁՊՎ-ում պահելու ընթացքում կպահի իր ուշադրության կենտրոնում և կփորձի տեղեկություններ հաղորդել:
15:13 27/11/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՎնասազերծված զինված խումբը սպանություն էր ծրագրել
13:58 27/11/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՆորք-Մարաշում բացահայտված խումբը կարող է նաև այլ անդամներ ունենալ
12:43 27/11/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՎնասազերծված զինված խումբն ունեցել է հստակ նպատակներ, ծրագիր և ֆինանսավորում, որի թիրախում եղել են իշխանության առանձին ճյուղեր. ԱԱԾ
11:04 27/11/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանի մետրոյի կայարաններում խուզարկում են ուղևորներին և նրանց պայուսակները. NEWS
08:58 27/11/2015  |  ՄամուլՀանցավոր խումբը ծրագրել էր Կառավարության, ԱԺ-ի և Նախագահականի վրա հարձակումներ իրականացնել. մանրամասներ. «Ժողովուրդ»
16:04 26/11/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԿազմակերպված հանցավոր խմբավորման 12 անդամներին հանրային պաշտպաններ են տրամադրվել
14:22 26/11/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԿանխվել են հրեշավոր վտանգներ. Գորիկ Հակոբյանն ԱԱԾ գործողությունների ու բացահայտումների մասին
14:19 26/11/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՇավարշ Քոչարյանը` միջազգային ահաբեկչության սպառնալիքի ու Ադրբեջանի մասին

Один из членов задержанной в Ереване вооруженной группы объявил голодовку 11/27/2015   17:23  |  Лента новостей
Мониторинговая группа полиции Армении сегодня посетила изолятор временного содержания управления полиции Еревана, куда помещены 18 членов вооруженной группы, обезвреженной 25-го ноября в столичном районе Норк-Мараш.
Как сообщает пресс-служба Полиции Армении, никто из задержанных не жаловался ни на условия содержания в СИЗО, ни на действия полицейских. Все задержанные подтвердили, что у них есть адвокаты.
Мониторинговая группа проинформировала задержанных о некоторых правах, о которых они ранее не были осведомлены.
Один из задержанных сообщил, что отказался от пищи и объявил голодовку.
Члены мониторинговой группы объяснили ему, что при объявлении голодовки необходимо подать в администрацию изолятора заявление с требованием.
В то же время мониторинговая группа выяснила, что орган, осуществляющий производство, запретил задержанным воспользоваться правом на свидание и телефонные звонки.
25-го ноября Служба нацбезопасности Армении сообщила о раскрытии организованной преступной группы,  целью которой была организация ряда тяжких преступлений на территории республики.В ряды группы в основном были завербованы безработные граждане Армении.
12:24 25/11/2015  |  Актуальная тема СНБ Армении обнародовала имя главаря ОПГ, готовящей тяжкие преступления на территории республики