Կանխվել են հրեշավոր վտանգներ. Գորիկ Հակոբյանն ԱԱԾ գործողությունների ու բացահայտումների մասին 11/26/2015   14:22  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն գեներալ-գնդապետ Գորիկ Հակոբյանը պատասխանել է նոյեմբերի 25-ին Երևանում զինված խմբի վնասազերծման առնչությամբ որոշ մեկնաբանությունների վերաբերյալ «Արմենպրես» գործակալության հարցին:
ՀՀ ԱԱԾ կողմից իրականացված հայտնի միջոցառումներից հետո լրատվամիջոցներում հայտնվեցին նաև տարօրինակ և երկիմաստ մեկնաբանություններ, որ իբր  այն «բեմականացված» էր կամ  միտված  ահաբեկելու, ճնշելու ընդդիմադիր ուժերին, որով իսկ փորձ է արվում քաղաքական երանգ հաղորդել իրականացված հատուկ գործողություններին:
-Հիշեցնեմ, որ ազգային անվտանգության ծառայությունն  ապաքաղաքականացված կառույց է և մեր բոլոր գործողությունները միտված են Հայաստանի Հանրապետության և նրա քաղաքացիների անվտանգության ապահովմանը: Բացահայտվել ու ձերբակալվել է զինված հանցավոր խումբ, առգրավվել մեծ քանակի զենք և ռազմամթերք, կանխվել են հրեշավոր վտանգներ, և դժվար է պատկերացնել  խմբի հնարավոր գործունեության դեպքում որքան զոհեր և ինչ հետևանքներ կարող էին լինել:
Ցանկանում եմ ընդգծել, որ երբ գիշերը կազմակերպվեց վարձակալված առանձնատան վրա գրոհը, ՀՀ ԱԱԾ  «Ալֆա» հատուկ ջոկատայինները տեղյակ էին հանցավոր խմբի մասնակիցների զինված լինելու մասին, բայց սեփական կյանքը զոհաբերելու  պատրաստակամությամբ չվարանեցին, չընկրկեցին և մշակված ու կազմակերպված գործողությունների արդյունքում վնասազերծեցին հանցավոր խումբը: Ընդ որում  գործողության ընթացքում ոչ մի զոհ չեղավ: Զարմանալի է, որ ի պատասխան այս անձնազոհության և հայրենասիրության՝ այսօր նրանք պիտի կարդան նման մեկնաբանություններ, նրանց  աշխատանքը նման գնահատականի արժանանա:
Կարծում եմ` այս դեպքում տարօրինակ մեկնաբանությունների փոխարեն պետք է շնորհակալություն հայտնել հատուկ գործողությունն իրականացրած աշխատակիցներին:
Իսկ այդ «մասնագետներին» առաջարկում ենք հետագայում մասնակցել  գործով դատական նիստերին և հուսով ենք այն հնարավորություն կտա գիտակցել, որ քաղաքական  դիվիդենտներ շահելու համար անհիմն հայտարարություններ անելով՝առաջին հերթին հենց իրենց են հեղինակազրկում:
Գալու է ժամանակը, և նրանք մեղանչելու են, գոնե հոգու խորքում ամաչելու են՝ իրականացված գործողությունները պիտակավորելու և հանրությանը ապակողմնորոշելու համար:
14:19 26/11/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՇավարշ Քոչարյանը` միջազգային ահաբեկչության սպառնալիքի ու Ադրբեջանի մասին
09:26 26/11/2015  |  ՄամուլՈվքե՞ր են երեկ ձերբակալված զինված խմբի անդամները. «Հայկական ժամանակ»
18:17 25/11/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԱրթուր Վարդանյանը հանցավոր համագործակցության մեջ հավաքագրել է հիմնականում չաշխատող ՀՀ 19 քաղաքացիների. ԱԱԾ
17:42 25/11/2015  |  Քրեական խրոնիկոնՆորք-Մարաշում վնասազերծված խումբը թերեւս «Հայոց Վահան»-ն է՝ Արթուր Վարդանյանի գլխավորությամբ. (Տեսանյութ) Yerkirmedia
14:57 25/11/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՆորքում կազմակերպված հանցավոր խմբավորման բացահայտումից հետո դեռևս շարունակվում է քննչական գործողությունները

Глава СНБ Армении об операции по обезвреживанию вооруженной группы: предотвращены чудовищные угрозы 11/26/2015 14:37 | Актуальная тема
Директор СНБ Армении генерал-полковник Горик Акопян ответил на вопрос «Арменпресс» относительно некоторых комментариев по поводу обезвреживания со стороны СНБ 25-го ноября вооруженной группировки.
"После известных мероприятий, предпринятых СНБ Армении, в прессе появились странные и двусмысленные комментарии о том, что это якобы была «постановка» , или же о том, что эти действия были направлены на запугивание оппозиции, которыми делается попытка политизировать проведенные мероприятия. Напомню, что СНБ – аполитичная структура, все наши действия направлены на обеспечение безопасности Армении и ее граждан.
Были разоблачены и задержаны члены преступной группировки, было изъято большое количество оружия, предотвращены чудовищные угрозы: трудно представить, какие последствия и сколько жертв было бы в случае, если бы группировка начала действовать. Хочу подчеркнуть, что ночная атака на арендованный особняк проходила в условиях, когда бойцы спецназа «Альфа» знали о наличии у них оружия, однако, жертвуя собственной жизнью, они не отступили и в результате слаженных действий обезвредили группу. При этом обошлось без единой жертвы. Удивительно, что в ответ на такую самоотверженность и патриотизм они должны читать эти инсинуации, получить такую оценку. Думаю, вместо этого, их надо было бы поблагодарить. А этим «экспертам» предлагаем принять участие в грядущих судебных заседаниях; надеюсь, они поймут, что безосновательные заявления с целью заработать политические дивиденды отразятся на их авторитете. Придет время, и они покаются, устыдятся, хотя бы в глубине души, за навешивание ярлыков и дезориентацию общества", -заявил Г. Акопян.