Ղազախստանը փոփոխություններ է մտցրել ԵՏՄ անդամ-պետությունների քաղաքացիներին միգրացիոն քարտերի տրամադրման կարգի մեջ 11/18/2015   17:49  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Ղազախստանի Հանրապետության Ազգային էկոնոմիկայի նախարարությունը «Եվրասիական տնտեսական միության մասին» 2014 թվականի մայիսի 29-ի պայմանագրի 26-րդ՝ «Աշխատանքային միգրացիա» բաժնի 97-րդ հոդվածի 7 և 8 կետերի կատարման առնչությամբ Ղազախստանի Հանրապետության Ազգային անվտանգության կոմիտեի սահմանային ծառայության և Ղազախստանի Հանրապետության ներքին գործերի նախարարության միգրացիոն ոստիկանության դեպարտամենտի կողմից տրամադրած տեղեկատվության առնչությամբ հայտնում է՝
Ղազախստանի Հանրապետությունում որոշում է ընդունվել Եվրասիական տնտեսական միության անդամ-պետությունների քաղաքացիներին միգրացիոն քարտերի տրամադրման կարգում փոփոխություններ մտցնելու մասին:
Ներկայումս Ղազախստանի Հանրապետության տարածք օտարերկրյա քաղաքացու անձնագրով մինչև 30 օր ժամկետով մուտք գործող Եվրասիական տնտեսական միության անդամ-պետությունների քաղաքացիներին միգրացիոն քարտի լրացման պահանջ չի ներկայացվում: Սահմանի հատման մասին նշում արվում է օտարերկրյա քաղաքացու անձնագրի մեջ:

Казахстан вносит изменения в порядок выдачи миграционных карточек гражданам стран ЕАЭС 11/18/2015   18:36  |  Информационная платформа
Министерство национальной экономики Республики Казахстан по информации Пограничной службы Комитета национальной безопасности и Департамента миграционной полиции Министерства внутренних дел РК касательно исполнения пунктов 7 и 8 статьи 97 Раздела XXVI «Трудовая миграция» Договора о Евразийском экономическом союзе (ЕАЭС) от 29 мая 2014 года, своим письмом в ЕЭК, информирует о следующем:
В РК принято решение о внесении изменений в порядок выдачи миграционных карточек гражданам государств- членов ЕАЭС.
В настоящее время, гражданам государств - членов ЕАЭС, въезжающим на территорию РК по заграничным паспортам на период до 30 суток, требование о заполнении миграционной карточки не выдвигается. Отметка о пересечении границы проставляется в заграничный паспорт”, - говорится в сообщении, размещенном на сайте Полиции Армении.
18:23 18/11/2015  |  Информационная платформа За ввоз запрещенных товаров на территорию стран ЕАЭС предусмотрена уголовная ответственность
17:05 30/10/2015  |  Актуальная темаЦены на роуминг в рамках ЕАЭС в ближайшее время будут снижены в несколько раз – ФАС РФ