ՀՀ արտգործնախարարն ընդունեց Ղազախստանի ԱԳ նախարարի առաջին տեղակալին 10/06/2014   13:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հոկտեմբերի 6-ին ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունել է Ղազախստանի ԱԳ նախարարի առաջին տեղակալ, «Ապագայի էներգիան» խորագրով ԷՔՍՊՈ-2017 Աստանայում կայանալիք միջազգային ցուցահանդեսի ազգային համակարգող Ռապիլ Ժոշիբաևին։ Այս մասին հայտնում է ԱԳՆ լրատվական ծառայությունը:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Ղազախստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարի առաջին տեղակալը երախտագիտություն հայտնեց ՀՀ ԱԳ նախարարին՝ Հայաստանի կողմից ԷՔՍՊՈ-2017ցուցահանդեսը Աստանայում անցկացնելուն սատարելու համար։
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ կատարվեց հայ-ղազախական հարաբերությունների զարգացման նպատակով ձեռնարկվող քայլերին, փոխայցելությունների, միջխորհրդարանական շփումների ակտիվացման, տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի աշխատանքներին։
Երկուստեք վստահություն հայտնվեց, որ Եվրասիական տնտեսական միությանը Հայաստանի անդամակցությունը նոր հնարավորություններ կընձեռի՝ երկկողմ համագործակցության ընդլայնման համար։

Эдвард Налбандян и Рапиль Жошибаев обсудили вопросы развития армяно-казахских отношений 10/06/2014 13:44 | Лента новостей
Глава МИД Армении Эдвард Налбандян принял первого замминистра ИД Казахстана, координатора предстоящей в Астане международной выставки “Энергия будущего” ЭКСПО-2017 Рапиля Жошибаева.
Как сообщает пресс-служба внешнеполитического ведомства РА, замминистра МИД Казахстана поблагодарил Эдварда Налбандяна за оказанное Арменией содействие в связи с проведением в Астане выставки ЭКСПО-2017.
На встрече обсуждались шаги по развитию армяно-казахских отношений, вопросы активизации взаимных визитов и межпарламентских контактов, работы межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству.
Стороны выразили уверенность, что членство Армении в ЕАЭС приоткроет новые возможности для расширения двустороннего сотрудничества.