Պաշտպանության բանակի առաջապահ զորամասերը, անհրաժեշտության դեպքում, դիմել են պատասխան գործողությունների 11/10/2015   11:03  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Նոյեմբերի 9-ին և լույս 10-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 60 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից և 60 միլիմետրանոց ականանետից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 800 կրակոց: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն՝ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

Азербайджанская сторона нарушила режим прекращения огня порядка 60 раз – Минобороны НКР 11/10/2015 11:08 | Актуальная тема
Азербайджанская сторона 9-го ноября и в ночь на 10-е ноября нарушила режим прекращения огня на линии соприкосновения с Нагорно-Карабахской Республикой порядка 60 раз, сообщает Министерство обороны НКР.
За указанный период противник произвел по позициям Армии обороны НКР более 800 выстрелов из стрелкового оружия разных калибров и 60-миллиметровых минометов.
“Передовые подразделения Армии обороны НКР продолжают уверенно нести боевое дежурство, прибегая при необходимости также к ответным действиям”, - говорится в сообщении.