ՊԲ զորամասերի ուղղությամբ հակառակորդը կիրառել է 82 միլիմետրանոց ականանետ 11/05/2015   10:38  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Նոյեմբերի 4-ին և լույս 5-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 60 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1000 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Բացի տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները ՊԲ հյուսիսային հատվածում տեղակայված զորամասերի ուղղությամբ կիրառել են 82 միլիմետրանոց ականանետ՝ արձակելով 7 արկ:

ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня порядка 60 раз – Минобороны НКР 11/05/2015   11:08  |  Актуальная тема
Азербайджанская сторона 4-го ноября и в ночь на 5-е ноября нарушила режим прекращения огня на линии соприкосновения с Нагорно-Карабахской Республикой порядка 60 раз, сообщает Министерство обороны НКР.
За указанный период противник произвел по позициям Армии обороны НКР более 1000 выстрелов из стрелкового оружия разных калибров.
Помимо вышеуказанных случаев нарушения, передовые подразделения ВС Азербайджана выпустили по позициям дислоцированных на северном участке воинских частей Армии обороны НКР 7 снарядов из 82-миллиметрового миномета.
“Передовые подразделения Армии обороны НКР удерживают полный контроль над ситуацией на передовой и продолжают уверенно выполнять поставленную перед ними задачу”, - говорится в сообщении.