Ծառուկյանի ձեռնարկություններում հարկային ստուգումները լուրջ խախտումներ չեն հայտնաբերել 11/02/2015   14:53  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԲՀԿ նախկին նախագահ Գագիկ Ծառուկյանին պատկանող օբյեկտներում մի քանի ամիս շարունակվող հարկային ստուգումները լուրջ խախտումներ չեն հայտնաբերել:
Այս մասին այսօր ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում հայտնեց ՀՀ Ֆինանսների նախարար Գագիկ Խաչատրյանը` նշելով, որ 7 ձեռնակրություններից 6-ում աշխատանքներն արդեն ավարտել են, իսկ «Արարտցեմենտ»-ում դեռ շարունակվում են:
«Գագիկ Ծառուկյանին պատկանող 7 տնտեսությունում ստուգում ենք անում, 6-ում ավարտել ենք, առանձնակի խոշոր չափերի խախտումներ չենք հայտնաբերել: Այդ ստուգումներին մասնակցել են նաև պետական այլ մարմիններ, մեծ թվով փորձագետներ: Հաշվապահական հաշվառման, հարկային եկամուտների ապահովման ճշգրտումներ են տեղի ունեցել հաշվանցումների միջոցով»,- ասաց նախարարը:
Լրագրողների հարցին, թե Սերժ Սարգսյանի հայտարարությունն այն մասին, որ Ծառուկյանի կողմից միլիոնավոր դրամների հարկեր թաքցնելու մասին տեղեկություն կա, իրականությանը չէ՞ր համապատասխանում, Գագիկ Խաչատրյանը պատասխանեց. «Ես ասում եմ՝ էական ու լուրջ խախտումներ չենք հայտնաբերել: Սերժ Սարգսյանը չի ասել, թե ինչ խախտումներ կան, ասել է, որ պետք է ճշտել: Ասում էր՝ չստուգված, ստուգեցինք, տեսանք էական խախտումներ չկան»:

Налоговая проверка не выявила серьезных нарушений на предприятиях Гагика Царукяна 11/02/2015   15:16  |  Лента новостей
Серьезных нарушений на предприятиях, принадлежащих экс-лидеру партии “Процветающая Армении”, предпринимателю Гагику Царукяну в ходе налогой проверки не выявлено. Об этом в понедельник журналистам заявил министр финансов Армении Гагик Хачатрян.
По его словам, работы на 6 из семи предприятий завершены, проверки на заводе “Араратцемент” продолжаются.
Проверки проходили при участии и других госорганов, многочисленных экспертов.
Отвечая на вопросы журналистов по поводу заявления президента Армении Сержа Саргсяна касаемо сведений о сокрытии Царукяном налогов на миллионы драмов, Гагик Хачатрян отметил: ”Я уже сказал, что существенных и серьезных нарушений нами не было выявлено. Серж Саргсян не говорил, какие имели место нарушения, он лишь сказал, что есть непроверенная информация. Мы и провели проверку, которая не выявила существенных нарушений”.