Ավետիսյանների գործով տուժող կողմի ներկայացուցչին հայտարարվեց նախաքննության ավարտի մասին 10/19/2015   17:25  |  Քրեական խրոնիկոն
Գյումրիում Ավետիսյանների ընտանիքի բոլոր յոթ անդամների դաժան սպանության գործով տուժողների իրավահաջորդների ներկայացուցիչ, փաստաբան Երեմ Սարգսյանին այսօր նախաքննական մարմինը հայտարարել է նախաքննության ավարտի մասին:
Ինչպես «Փաստինֆո»-ի լրագրողին հայտնեց Ե.Սարգսյանն, ինքը միջնորդել է տրամադրել 26 հատոր կազմող գործի նյութերը՝  ծանոթանալու համար, պատճենահանվելուց հետո դրանք կտրամադրվեն կողմին: Նյութերի պատճենների տրամադրումից հետո էլ փաստաբանը կմիջնորդի որոշակի ժամանակ տրամադրել գործի նյութերին ծանոթանալու համար:
Հիշեցնենք, որ նախաքննությամբ ձեռք բերված ապացույցների համակցությամբ՝ հոկտեմբերի 16-ին Վ.Պերմյակովին  նոր մեղադրանք էր  առաջադրվել՝  ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 5-րդ, 8-րդ կետերով՝  ավազակությամբ զուգորդված երկու կամ ավելի անձանց   առանձին դաժանությամբ սպանություն,  175-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ, 4-րդ կետերով՝ բնակարան ապօրինի մուտք գործելով, զենքի գործադրմամբ ավազակություն,  և 34-329-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ պետական սահմանն ապօրինի հատելու փորձ: Վ.Պերմյակովն ընդունել է առաջադրված մեղադրանքը։

Представителю правопреемников убитой в Гюмри семьи Аветисянов сообщили о завершении предварительного следствия 10/19/2015   17:47  |  Криминальная хроника
Следственный орган сообщил в понедельник адвокату Ерему Саркисяну, представляющему интересы правопреемников потерпевшей стороны, о завершении предварительного следствия по уголовному делу о жестоком убийстве семи челнов семьи Аветисянов в Гюмри.
Как сообщил корреспонденту ИА “ФактИнфо” Е. Саркисян, он ходатайствовал о предоставлении 26 томов материалов дела для ознакомления. Материалы будут предоставлены стороне после снятия с них ксерокопии. После этого адвокат будет ходатайствовать о предоставлении определенного времени на ознакомление с материалами дела.
Напомним, на основе совокупности добытых следствием доказательств 16 октября обвиняемому в убийстве членов семьи Аветисянов Валерию Пермякову были предъявлены новые обвинения. Ему инкриминируют также преступления, предусмотренные пунктами 1, 5, 8 части 2 статьи 104, пунктом 4 части 2 статьи 175 и частью 1 статьи 34-329 Уголовного кодекса РА. В. Пермяков признал вину.
В тот же день следователь сообщил обвиняемому о завершении предварительного следствия.
20:27 16/10/2015  |  Актуальная темаСледственный комитет Армении сообщил подробности нового обвинения в отношении Валерия Пермякова
19:21 16/10/2015  |  Актуальная темаИз показаний Пермякова об убийстве детей: они действовали мне на нервы