Հանձնարարվել է սկսել հանրաքվեի մասնակիցների ցուցակների ստուգման և ճշգրտման, մահացածների տվյալների դուրսբերման աշխատանքները 10/10/2015   14:54  |  Սահմանադրական բարեփոխումներ
Հոկտեմբերի 10-ին ոստիկանության պետ Վլադիմիր Գասպարյանն անցկացրեց աշխատանքային խորհրդակցություն, որին մասնակցում էին ոստիկանության մի շարք ծառայությունների և տարածքային ստորաբաժանումների պատասխանատուներ:
Ինչպես տեղեկացնում է Ոստիկանության լրատվական ծառայությունը, խորհրդակցության ընթացքում կազմակերպչական և ծառայողական խնդիրների թվում քննարկվեցին նաև սահմանադրական բարեփոխումների հանրաքվեին նախապատրաստվելու հարցեր:
Անձնագրային և վիզաների վարչությանը, անձնագրային տարածքային ստորաբաժանումներին, ոստիկանության տարածքային բաժիններին, մասնավորապես՝ համայնքային ոստիկանության ստորաբաժանումներին, հանձնարարվեց սկսել հանրաքվեի մասնակիցների ցուցակների ստուգման և ճշգրտման, հաշվառման տվյալների իսկության և համապատասխանության ստուգման, ցուցակներից մահացածների տվյալների դուրսբերման աշխատանքները:
Վլադիմիր Գասպարյանը կարգադրեց սեղմ ժամկետում հաշվետվություններ ներկայացնել հայտնաբերված անճշտությունների և դրանց վերացմանն ուղղված միջոցառումների վերաբերյալ:

В Полиции Армении обсудили вопросы подготовки к референдуму по реформе Конституции 10/10/2015   17:11  |  Конституционные реформы
Начальник Полиции Армении Владимир Гаспарян провел в субботу рабочее совещание, на котором обсуждались вопросы подготовки к референдуму по реформе Конституции.
Как сообщает пресс-служба Полиции, в совещании приняли участие ответственные сотрудники ряда служб и территориальных подразделений.
Паспортно-визовому управлению, территориальным паспортным подразделениям, территориальным отделам полициям поручено проверить и уточнить списки участников референдума и начать работы по выводу из списков данных умерших.
Владимир Гаспарян поручил в кратчайшие сроки представить выявленные неточности и принять меры по их устранению.