Սյունիքի տխրահռչակ մարզպետի մահափորձի գործով կալանավորման բոլոր որոշումները կբողոքարկվեն 07/06/2015   13:42  |  Քրեական խրոնիկոն
Սյունիքի տխրահռչակ մարզպետի դեմ մահափորձի գործով մեղադրյալներ Վիտալի Ավագյանի, Կարեն Աթաջանյանի և Հենրիկ Ավագյանի պաշտպաններ Լյուդվիգ Ավետիսյանը, Վահան Հովհաննիսյանն ու Սյուզաննա Խչեյանը անպայման բողոքարկելու են իրենց պաշտպանյալներին կալանավորելու դատարանների որոշումները: Այս մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեցին պաշտպանները՝ նշելով, որ իրենց պաշտպանյալները չեն ընդունում մեղադրանքը:
Պաշտպան Սյուզաննա Խչեյանը նշեց, որ իր պաշտպանյալ Հենրիկ Ավագյանը ցուցմունք չի տվել ու մեղադրանքի շուրջ դիրքորոշում չի հայտնել:
Կարեն Աթաջանյանի պաշտպան Վահան Հովհաննիսյանը նշեց, որ կալանավորման որոշումն անհիմն էր ու չպատճառաբանված ու որևէ հիմնավորում չներկայացվեց նաև դատարանում:
Վիտալի Ավագյանին մեղադրանք է առաջադրվել 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ ապօրինի կերպով ձեռք բերված զենք, 38-34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 8-րդ կետով՝ շահադիտական դրդումներով սպանության փորձին օժանդակելը, Կարեն Աթաջանյանին՝  235-րդ հոդվածի 1-ին մասով, 38-34-104-րդ հոդվածի  2-րդ մասի առաջին և  8-րդ կետերով՝ շահադիտական դրդումներով երկու կամ ավելի անձանց  սպանության փորձին օժանդակելը և Հենրիկ Ավագյանին՝  235-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 34-104-րդ հոդվածի  2-րդ մասի առաջին և  8-րդ կետերով՝ շահադիտական դրդումներով երկու կամ ավելի անձանց  սպանության փորձ:
Ավելի վաղ մենք տեղեկացրել էինք, որ կալանավորման դատարանի որոշումը բողոքարկելու է նաև գործով մեղադրյալ Արա Բուդաղյանի պաշտպան Հայկ Ալումյանը:
11:15 06/07/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱրա Բուդաղյանին կալանավորելու որոշումը ոչ միայն ապօրինություն է, այլև՝ սանձարձակություն. Հայկ Ալումյան
21:05 05/07/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՍյունիքի մարզպետի նկատմամբ մահափորձի մեջ կասկածվող 4 անձանցից 3-ին կալանավորելու որոշումը կայացված է
16:17 05/07/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՍյունիքի տխրահռչակ մարզպետի նկատմամբ մահափորձ կատարած կասկածյալներից 2-ը բերվել են Կենտրոնի դատարան. Shamshyan.com
16:43 04/07/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՍյունիքի քրեական առեղծվածը
16:27 04/07/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԱԱԾ քննիչներն իրենք էլ լավ չեն պատկերացնում, թե ինչ են գրել. Հայկ Ալումյան

Адвокаты фигурантов дела о покушении на губернатора Сюникской области Армении намерены обжаловать решения об аресте своих подзащитных 07/06/2015   14:13  |  Криминальная хроника
Адвокаты фигурантов дела о покушении на скандально известного губернатора Сюникской области Армении Сурена Хачатряна заявили о намерении обжаловать решения суда о заключении их подзащитных под стражу.
Как сообщили адвокаты корреспонденту “ФактИнфо”, их подзащитные не признают себя виновными в инкриминируемых им деяниях.
Адвокат Сюзанна Хчеян отметила, что ее подзащитный Генрих Авагян не давал показаний и не высказал своей позиции по поводу обвинения.
Адвокат Карена Атаджаняна Ваан Ованнисян назвал решение об аресте необоснованным и немотивированным.
Ваталию Авагяну предъявлено обвинение по части 1 статьи 235(незаконное приобретение оружия и боеприпасов) и пункту 8 части 2 статьи 38-34-104(пособничество к покушению на убийство двух и более лиц из корыстных побуждений), Карену Атаджаняну – по части 1 статьи 235(незаконное приобретение оружия и боеприпасов) и пунктам 1 и 8 части 2 статьи 38-34-104(пособничество в покушении на убийство двух и более лиц из корыстных побуждений), и Генриху Авагяну - по части 1 статьи 235(незаконное приобретение оружия и боеприпасов) и пунктам 1 и 8 части 2 статьи 34-104(покушение на убийство двух и более лиц) УК РА.
Как сообщало ранее агентство, о своем намерении обжаловать решение суда заявил также адвокат обвиняемого по делу Ары Будагяна - Айк Алумян.