«Ոչ թալանին» նախաձեռնության անդամներին ու հավաքների մասնակիցներին հետապնդում են կասկածելի անձինք 06/27/2015   16:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Ո՛չ թալանին» քաղաքացիական նախաձեռնությունը լրատվամիջոցներին ուղարկված հայտարարության մեջ հայտնում է, որ «որոշ կասկածելի անձինք սկսել են հետապնդել նախաձեռնության անդամներին և խաղաղ հավաքի մասնակիցներին»։
Նախաձեռնությունն այս փաստի վրա է հրավիրում բոլոր իրավասու կառույցների ուշադրությունն ու հորդորում՝ «չփորձել սպառնալ մեզ և գործել բացառապես օրենքի շրջանակներում»:
«Ո՛չ թալանին» քաղաքացիական նախաձեռնությունը ևս մեկ անգամ հիշեցնում է, որ բողոքի ակցիան կրում է խաղաղ բնույթ և իրականացվում է օրենքի շրջանակներում։ Ակցիայի մասնակիցները չեն օգտագործում ալկոհոլ խաղաղ հավաքի ժամանակ, սադրանքների չեն տրվում, աչալուրջ են և պահպանում են հանգստություն,- ասված է նախաձեռնության տարածած հայտարարության մեջ,- Մենք պատասխանատու չենք այն կարգազանց անձանց արարքների համար, ովքեր գտնվում են խաղաղ հավաքի տարաքծում»։
19:52 24/06/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԲաղրամյան պողոտայում բազմությունը ստվարանում է (Լրացվող)
19:40 24/06/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԿա՞ն արդյոք ականջներ երիտասարդ ցուցարարների հետեւում
18:05 24/06/2015  |  ԼՐԱՀՈՍ«Սանիթեք»-ի աղբամանները կմնան Բաղրամյանում. ընկերության ներկայացուցիչը համաձայնեց չտանել դրանք
16:17 24/06/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՎարդան Պետրոսյանը հացադուլ է հայտարարել՝ զորակցելու Բաղրամյան պողոտայի նստացույցի մասնակիցներին
15:29 24/06/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԲողոքի ակցիաներ՝ Բաղրամյան պողոտայից դուրս
15:11 24/06/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանությունն ստանձնում է պատասխանատվություն ու ներողություն խնդրում, իսկ ՀՔԾ-ն լռում է
14:43 24/06/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԻ՞նչ է կատարվում Բաղրամյան պողոտայում (ուղիղ միացում)
14:18 24/06/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՍփյուռքը ևս բողոքում է հոսանքի գնի դեմ. բողոքի ակցիաներ ՀՀ և արտերկրի մի շարք քաղաքներում

Подозрительные субъекты преследуют членов гражданской инициативы “Нет грабежу” и протестующих в Ереване 06/27/2015 16:45 | Лента новостей
Подозрительные лица преследуют членов гражданской инициативы “Нет грабежу” и участников мирной акции. Об этом говорится в заявлении инициативы.
Движение обращает внимание всех компетентных органов и призывает “не пытаться угрожать им и действовать исключительно в рамках закона”.
Гражданская инициатива “Нет грабежу” еще раз напоминает, что акция протеста носит исключительно мирный характер и проводится в рамках закона. Протестующие не употребляют спиртного в ходе мирной демонстрации, не поддаются на провокации, проявляют бдительность и поддерживают порядок и спокойствие. Мы не несем ответственности за деяние незаконопослушных лиц, которые находятся на территории проведения манифестации.