Վարդան Պետրոսյանը հացադուլ է հայտարարել՝ զորակցելու Բաղրամյան պողոտայի նստացույցի մասնակիցներին 06/24/2015   16:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
Դերասան Վարդան Պետրոսյանը «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ում այսօր՝ ժամը 12:00-ից, հացադուլ է հայտարարել՝ ի զորակցություն «Ո՛չ թալանին» նախաձեռնության ու Բաղրամյան պողոտայում արդեն երկրորդ օրը նստացույց անող իր համաքաղաքացիների: Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց վարդան Պետորսյանի փաստաբան Նիկոլայ Բաղդասարյանը, ով, ի դեպ, մեր զրույցի պահին այցելել էր ՔԿՀ՝ հանդիպելու իր պաշտպանյալին:
Մեր հարցին, թե ինչպես է զգում իրեն դերասանն ու ինչպես է նրա առողջական վիճակը, Նիկոլայ Բաղդասարյանն ասաց. «Չեմ կարող ստել, ասել, որ լավ է, որովհետև հիմա ինքս զգում եմ, որ լավ չէ, բայց չեմ կարող ոչինչ անել, դա իր որոշումն է»:
15:29 24/06/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԲողոքի ակցիաներ՝ Բաղրամյան պողոտայից դուրս
15:11 24/06/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանությունն ստանձնում է պատասխանատվություն ու ներողություն խնդրում, իսկ ՀՔԾ-ն լռում է
14:43 24/06/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԻ՞նչ է կատարվում Բաղրամյան պողոտայում (ուղիղ միացում)
14:18 24/06/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՍփյուռքը ևս բողոքում է հոսանքի գնի դեմ. բողոքի ակցիաներ ՀՀ և արտերկրի մի շարք քաղաքներում

Известный актер Вардан Петросян начал голодовку в тюрьме в знак солидарности с протестующими в центре Еревана 06/24/2015 16:28 | Лента новостей
Известный актер Вардан Петросян, который содержится в ереванском уголовно-исполнительном учреждении “Нубарашен”, сегодня в полдень начал голодовку в знак солидарности с протестующими на проспекте Баграмяна в центре Еревана против подорожания электроэнергии. Об этом ИА “ФактИнфо” сообщил адвокат актера Николай Багдасарян, который сегодня навестил своего подзащитного.
Что касается самочувствия Вардана Петросяна, то адвокат отметил: ”Вряд ли можно утверждать, что он себя хорошо чувствует. Я сам вижу, что ему нездоровится, но это - его решение, я ничего поделать не могу”.