«Ո՛չ թալանին» նախաձեռնությունն այսօր երեկոյան ավտոերթ է կազմակերպում 06/24/2015   13:23  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Ո՛չ թալանին» քաղաքացիական նախաձեռնությունը հայտարարություն է տարածել, որտեղ բողոքի այլ ակցիա անցկացնելու վերաբերյալ:
«Ո՛չ թալանին» քաղաքացիական նախաձեռնությունը հաշվի առնելով այն, որ շատ քաղաքացիներ աշխատանքային ժամերի պատճառով հնարավորություն չունեն մասնակցել նստացույցին՝ ամբողջ օրվա ընթացքում, կոչ է անում իրականացնել բողոքի այլ ակցիա։
Հունիսի 24-ին, ժամը 18։00-ին հավաքվում ենք Բրազիլիայի հրապարակում՝ ավտոերթ անցկացնելու նպատակով։ Կարող եք մեքենաներով կամ ձեզ հարմար այլ մեթոդներով, որոնք օրինական են եւ խաղաղ բողոքի ակցիայի համար թույլատրելի, ձեր բողոքի ձայնը բարձրացնել, որով էլ կօգնեք մեր խաղաղ պայքարին։
Եվս մեկ անգամ հիշեցնում ենք, որ բողոքի բարձրաձայնման բոլոր ձեւերն ընդունելի են, եթե դրանք իրականացվում են օրենքի շրջանակներում»:

Гражданская инициатива “Нет грабежу” намерена провести автошествие против подорожания электроэнергии в Армении 06/24/2015   14:00  |  Лента новостей
Гражданская инициатива “Нет грабежу”, протестующая против подорожания электроэнергии в Армении, сообщила о намерении провести автомобильное шествие.
“С учетом того, что многие не могут принять участие в сидячей манифестации в рабочее время, призываем провести другую акцию протеста. 24 июня, в 18:00 собираемся на проспекте Бразилии с целью проведения автомобильного шествия”, - говорится в заявлении инициативы.
Инициаторы акции рекомендуют использовать все законные и допустимые методы борьбы.
"Еще раз напоминаем, что все виды протеста допустимы, если они осуществляются в рамках закона” , - говорится в заявлении.