Ողբերգական վթար՝ մահվան ելքով. կան նաև վիրավորներ 06/20/2015   10:08  |  Արտակարգ պատահարներ
Հունիսի 20-ին` ժամը 03:19-ին, տեղեկություն է ստացվել, որ Վանաձոր-Դիլիջան ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ավտոպատահար, կան տուժածներ. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Ինչպես տեղեկացնում է Տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը, պարզվել է, որ դեռևս չբացահայտված հանգամանքներում Մ-8 ավտոճանապաիհի Վանաձոր-Դիլիջան հատվածում (15-րդ կմ) «ՎԱԶ-2121» մակնիշի 34 FU 659 պետհամարանիշով ավտոմեքենան դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և մոտ 7 մետր գլորվել փոսը, ինչի հետևանքով Լերմոնտովո գյուղի բնակիչներ՝ 1997 թ. ծնված Վ. Շ.-ը, 1992 թ. ծնված Ի. Շ.-ը, 1991 թ. ծնված Վ. Կ.-ը և 1986 թ. ծնված Մ. Գ.-ը, ստանալով տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ, արգելափակվել են ավտոմեքենայում:
Հրշեջ-փրկարարները տուժածներին դուրս են բերել ավտոմեքենայից և պատգարակով մոտեցրել շտապօգնության ավտոմեքենային, ովքեր հոսպիտալացվել են Վանաձոր քաղաքի ԲԿ: Մ. Գ.-ը հոսպիտալացման ճանապարհին մահացել է: Բժիշկները Վ. Կ.-ի, Վ. Շ.-ի և Ի. Շ.-ի առողջական վիճակները գնահատում են ծանր:

Один человек погиб и трое тяжело пострадали в результате ДТП на автотрассе Ванадзор-Дилижан в Армении 06/20/2015   11:42  |  Чрезвычайное просшествие
Один человек погиб и трое пострадали в результате ДТП, произошедшего накануне ночью на автомагистрали Ванадзор-Дилижан в Армении.
Сигнал о помощи поступил 20 июня, в 03:19 по местному времени.
Как сообщает министерство территориального управления и по чрезвычайным ситуациям, выяснилось, что при пока не установленных обстоятельствах на 15-м километре автотрассы Ванадзор-Дилижан автомобиль марки “ВАЗ-2121” съехал с проезжей части дороги и скатился примерно с 7-метровой высоты в кювет. В результате аварии жители села Лермонтово(В.Ш., 1997 г.р., И.Ш., 1992 г.р., В.К.,1991 г.р., М.Г., 1986 г.р..) оказались заблокированными в машине.
После того, как спасатели вытащили пострадавших из автомобиля, они были госпитализированы в медцентр города Ванадзор. Один из пострадавших - М.Г. - по дороге в больницу скончался. Медики оценивают состояние В.К., В.Ш. и И.Ш. как тяжелое.