Առաջիկա օրը եղանակային պայմաններն էապես չեն փոխվի 06/18/2015   13:08  |  ԼՐԱՀՈՍ
Համաձայն օդերևութաբանների կանխատեսումների՝ 19-ին շրջանների զգալի մասում, 20-23-ին հյուսիսային շրջաններում երեկոյան ժամերին և գիշերվա առաջին կեսին սպասվում են կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին վայրերում` կարկուտ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում‘ 20-25 մ/վրկ. արագությամբ:
Օդի ջերմաստիճանը 19-ին էապես չի փոխվի, այնուհետև աստիճանաբար կբարձրանա 2-3 աստիճանով:
Երևանում 19-ին գիշերը և երեկոյան ժամերին սպասվում են կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում‘ 15-20 մ/վրկ արագությամբ, 20-23-ին երեկոյան ժամերին սպասվում է ամպրոպ, կա կարճատև անձրևի հավանականություն:

Погода в Армении в ближайшие дни не претерпит существенных изменений 06/18/2015   13:22  |  Лента новостей
Кратковременные дожди с грозами ожидаются 19-го июня в большинстве регионов Армении, а также 20-23 июня - на севере республики в вечерние часы и в первой половине ночи. Местами возможен град и усиление ветра до 20-25 м/сек. Об этом сообщает Государственная служба Армении по гидрометеорологии и мониторингу.
Температура воздуха 19-го июня не претерпит существенных изменений, а затем постепенно повысится на 2-3 градуса.
В Ереване 19-го июня по вечерам пройдут кратковременные дожди с грозами. Во время грозы возможно усиление ветра до 15-20 м/сек. 20-23 июня в столице ожидается гроза, возможны кратковременные дожди.
15:03 04/06/2015  |  Лента новостейВероятность кратковременных дождей с грозами сохранится в Армении и в ближайшие дни