Շրջանների զգալի մասում երեկոյան սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, տեղ-տեղ՝ կարկուտ 06/16/2015   17:02  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ըստ օդերևութաբանների կանխատեսումների՝ հունիսի 17-18-ին մեր հանրապետության շրջանների զգալի մասում, 19-ին հյուսիսային շրջաններում երեկոյան ժամերին և գիշերվա առաջին կեսին սպասվում են կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին վայրերում` կարկուտ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 20-25 մ/վրկ. արագությամբ: 20-21-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Օդի ջերմաստիճանը 17-18-ին էապես չի փոխվի, 19-20-ին կբարձրանա 2-3 աստիճանով:
Երևանում հունիսի 17-18-ի երեկոյան ժամերին սպասվում են կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վրկ արագությամբ, 19-21-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

Кратковременные дожди с грозами ожидаются в большинстве регионов Армении, местами возможен град 06/16/2015 17:15 | Лента новостей
Кратковременные дожди с грозами ожидаются 17-18 июня в большинстве регионов Армении, а также 19-го июня - на севере республики в вечерние часы и в первой половине ночи.Местами возможен град и усиление ветра до 20-25 м/сек. Об этом сообщает Государственная служба Армении по гидрометеорологии и мониторингу.
20-21 июня в республике установится погода без осадков.
Температура воздуха 17-18 июня не претерпит существенных изменений, а к 20-му июня повысится на 2-3 градуса.
В Ереване 17-18 июня по вечерам ожидаются кратковременные дожди с грозами. Во время грозы возможно усиление ветра до 15-20 м/сек.19-21 июня в столице установится погода без осадков.