Նախօրեին Երևան-Իջևան ավտոճանապարհին տեղի ունեցած ողբերգական ավտովթարի դեպքով հարուցվել է քրեական գործ. կա ձերբակալված անձ 06/15/2015   20:15  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Գեղարքունիքի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ 3 անձի մահվան պատճառ դարձած ավտովթարի դեպքի առթիվ։
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, 2015թ. հունիսի 14-ին՝ ժամը 22-ի սահմաններում, Երևան-Իջևան ավտոճանապարհի 93.5 կմ հատվածում` դեպի Երևանի ուղղությամբ, Սարգիս Շահինյանի վարած «Ֆոլկսվագեն Տուարեգ» մակնիշի ավտոմեքենան բախվել է «Օպել Աստրա» մակնիշի ավտոմեքենային։ Վթարի հետևանքով «Օպել Աստրա» մակնիշի ավտոմեքենայի մեջ գտնվող 6 անձանցից 3-ը մահացել են, 3 հոգին, տարբեր մարմնական վնասվածքներով, տեղափոխվել բժշկական կենտրոն։
Գեղարքունիքի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 3-րդ մասի հատկանիշներով (Ճանապարհային երթևեկության և տրանսպորտային միջոցների շահագործման կանոնները խախտելը, ինչն անզգուշությամբ առաջացրել է երկու կամ ավելի մարդու մահ)։
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ բոլոր քննչական և դատավարական միջոցառումները՝ վթարի բոլոր հանգամանքների բազմակողմանի և օբյեկտիվ հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ։
«Ֆոլկսվագեն Տուարեգ» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը ձերբակալվել է՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 3-րդ մասով նախատեսված արարք կատարելու կասկածանքով։
09:49 01/03/2015  |  Արտակարգ պատահարներՍևան-Հրազդան ավտոճանապարհին«ՎԱԶ-2106»-ը բախվել է արգելապատնեշին. ուղևորի վիճակը կայուն ծանր է
12:27 26/01/2015  |  Արտակարգ պատահարներԱվտոմեքենան գլորվել է ձորը. տուժածի վիճակը գնահատվում է բավարար
10:29 03/11/2014  |  Արտակարգ պատահարներ Երևան-Սևան ավտոճանապարհին «ՎԱԶ 2106»-ը շրջվել է
12:42 11/10/2014  |  Արտակարգ պատահարներ«Ֆոլքսվագեն Վենտո»-ն բախվել է ծառին. վարորդը և երկու ուղևորները տեղում մահացել են
11:25 26/04/2014  |  Արտակարգ պատահարներ«ԶԻԼ»-ը և «Նիսսան»-ը բախվել են. վարորդներից մեկը տեղում մահացել է
14:03 24/11/2013  |  Արտակարգ պատահարներՆախկին ոստիկանապետի որդին Mitsubish Pajero-ով վթարի է ենթարկվել

Уголовное дело возбуждено по факту ДТП с тремя жертвами на автотрассе Ереван-Иджеван 06/16/2015   11:36  |  Криминальная хроника
Следственный комитет завел уголовное дело по факту произошедшего в воскресенье ДТП на автотрассе Ереван-Иджеван, в результате которого погибли три человека.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, 14 июня 2015 года, примерно в 22:00 на 93.5 километре автомагистрали Ереван-Иджеван, управляемый Саркисом Шагиняном “Volkswagen Touareg”, курсируя в направлении Еревана, врезался в автомобиль марки “ Opel Astra”. В результате аварии трое из шести человек, находившихся в салоне “ Opel Astra”, погибли, остальные трое - с различными телесными повреждениями были госпитализированы в больницу.
Следственным управлением СК Армении по Гегаркуникской области возбуждено уголовное дело по признакам части 3 статьи 242 (Нарушение правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, повлекшее по неосторожности смерть двух или более человек) Уголовного кодекса РА.
“Предпринимаются все необходимые следственные и процессуальные мероприятия, направленные на обеспечение всестороннего и объективного исследования всех обстоятельств автоаварии. Водитель “Volkswagen Touareg” арестован по подозрению в совершении деяния, предусмотренного частью 3 статьи 242 Уголовного кодекса РА”, - говорится в сообщении ведомства.